Hür Dava Partisi Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'a desteğini açıklayarak Cumhur İttifakı'na dahil oldu. Bu birleşmenin ardından kulislerde konuşulan bilgiler de gün yüzüne çıkmaya başladı.

Kemal Kılıçdaroğlu açıkladı! Yemin töreninde neden ayağa kalkmadı? Kemal Kılıçdaroğlu açıkladı! Yemin töreninde neden ayağa kalkmadı?

HÜDA PAR ile ilgili yeni iddiaya göre partinin 3 yöneticisinin 'AKP listelerinden milletvekili adayı gösterilecekleri' konuşuluyor. Kulislerde, partinin Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Hüseyin Yılmaz ve Genel Başkan Vekili İshak Sağlam'ın, AKP listelerinden milletvekili adayı gösterilecekleri ileri sürüldü.

DEVLET BAHÇELİ: İLİŞKİLERİ YOKTUR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı'nı destekleyeceğini açıklayan Hür Dava Partisi'nin (HÜDA PAR) Hizbullah ile ilişkisi olduğu yönündeki iddiaları reddetti. Bahçeli, 'Hizbullah terör örgütüyle Hür Dava Partisi arasında berrak bir ilişkiye, bu çerçevede ikna ve tevsik edici bir bilgiye bu zamana kadar tesadüf edilmemiştir' demişti.