HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'ndan Türk Bayrağı sözleri! Bana problemli geliyor

Cumhur İttifakı'na ve AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a desteğini açıklayan HÜDA-PAR'ın Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'ndan olay açıklamalar geldi. AKİT TV'de katıldığı bir canlı yayında Türk Bayrağı hakkında yaptığı açıklamalar sosyal medyada gündem oldu!

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

HÜDA-PAR’ın Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu  AKİT TV’de bir canlı yayına katılarak Türk Bayrağı hakkında açıklama yaptı. 'Türk Bayrağı ismi bana problemli geliyor' diyen Zekeriya Yapıcıoğlu 'Neden Türkiye bayrağı değil de Türk Bayrağı deniyor' dedi.

HÜDA-PAR’ın Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu Türk Bayrağı hakkında dikkat çeken açıklamalar yaptı Yapıcıoğlu, “Biz, eşit vatandaşlık istiyoruz. Bu bayrak hepimizin bayrağı olsun istiyoruz, bizim bayrakla problemimiz yok. Ama bu bayrağın ismi ‘Türk Bayrağı’ dediğinizde Kürt diyecek ki benim bayrağım nerede? Niye Türk bayrağı… Benim bayrakla kavgam yok, herhangi bir poblemim yok. Ama, bayrağın ismi bana problemli geliyor. Neden Türkiye bayrağı değil de Türk Bayrağı deniyor?” ifadelerini kullandı.

Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) 14 Mayıs’ta yapılması planlanan genel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı AKP’li Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamıştı.

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN