HKP, Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini duyurdu

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Sekreteri Sait Kıran, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu 2023 seçimlerinde destekleyeceğini duyurdu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

HKP Genel Sekreteri Sait Kıran, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Kıran, "On binlerce insanımızın canına, yüzbinlerce insanımızın yaralanmasına, yoksul halkımızın dişinden tırnağından arttırarak, yıllarca alın teri dökerek edindiği bütün birikimlerin yok olmasına mal olan, 11 ilimizi, 15 milyon insanımızı etkileyen, hiçbir zaman unutmayacağımız, unutturmayacağımız deprem felaketi günlerinde yeni bir seçime doğru gidiyoruz" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NU DESTEKLEYECEĞİZ

HKP olarak son seçimlere 81 ilde 550 milletvekili adayı ile katıldıklarını ifade eden Kıran, "Partimiz 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimlere 600 milletvekili adayıyla katılıyor. Millet İttifakı'na ciddi eleştirilerimiz var, çok büyük bir beklentimiz yok ama kaba deyimle ölümle sıtma arasında tercih yapmak zorunda kaldığımız için Millet İttifakı adayı olan Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN