Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, A Haber'de katıldığı programda Millet İttifakı'nı hedef aldı. Kaplan 'CHP daha iktidar olmadan Külliye'yi yıktılar, imam hatipleri kapattılar, bizi yargıladılar. Böyle bir faşist damarla geldiklerini açıkladılar. AK Parti 20 yıldır iktidarda. Bir düşünceyi savunduğu için kimin herhangi bir zulme uğradığından bahsedebiliriz?' sözleri gündem oldu.

Hilal Kaplan, A Haber'de 'Melih Altınok İle Sebep Sonuç' programında gündeme dair açıklamalar yaptı. İktidar ve muhalefetin seçim motivasyonunu değerlendiren İhsan Aktaş'ın 'Sosyal medya bence Millet İttifakı'nın afyonudur diye bir kanaatim var. Orada teselli buluyor' ifadelerini kullandı. Ardından Hilal Kaplan bu Aktaş'ın değerlendirmesine ek yapmak istediğini belirtti.

'CHP, daha iktidar olmadan Külliye'yi yıktılar, bizi yargıladılar'

Kaplan, 'Neden her seçim öncesi gerçek yüzlerini gösteriyorlar. Halbuki Cumhur İttifakı'nın kazanacağı bu kadar muhtemelken. Şu yüzden AK Parti'nin CHP'nin yapacağını, yapmayacağını biliyorlar. Çünkü CHP, daha iktidar olmadan - bakın adaylarını çıkardılar sadece - Külliye'yi yıktılar, imam hatipleri kapattılar, bizi yargıladılar. Böyle bir baskıcılık, faşist damarla geldiklerini açıkladılar. AK Parti 20 yıldır iktidarda. Bir düşünceyi savunduğu için kimin herhangi bir zulme uğradığından bahsedebiliriz?' diye konuştu.

Bir gece çadırda kalıp yada kalıyormuş gibi yaptı!

Kaplan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun depremzedelerin kaldığı çadırda bir gece geçirmesiyle ilgili 'Bunlar ne yaptılar da orada 'AK Partili belediyeler yok diyebilecek' cüreti kendilerinde buluyorlar... Oraya gidip bir gece çadırda kalıp yada kalıyormuş gibi yapıp, bilmiyorum. Bu şekilde söylemlerle halkı ikna edici, halkın gönlünü kazanacak şekilde bir politika yürütmeleri mümkün değil. Sadece kara çalmak ve vatandaşın gözüyle gördüğünü 'hayır o öyle değil' demek bir siyaset dili olamaz' dedi.