HDP'li kritik isim açıkladı! CHP ile HDP görüşmesi bakın neden ertelenmiş...

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine az bir süre kaldı. Cumhurbaşkanı adayları teker teker adaylığını ilan ederken Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olmuştu. Aday olarak Kılıçdaroğlu'nu destekleyen HDP, CHP ile görüşecekti fakat bu görüşme ertelendi. HDP'li yetkili ertelenmenin nedenini açıkladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın ortak adayı Kemal Kılıçdarolu ile HDP'nin görüşmesinin ertelenmesinin üzerine, HDP'li bir yetkili tarafından yapılan açıklamada ertelenmenin sebebi açıklandı.

HDP'li yetkili, "Sel felaketi nedeniyle Eş Başkanlarımız sahada, oluşan program yoğunluğu nedeniyle talep bizden gitti" dedi. Yetkili, program netleştiğinde yeniden bilgilendirme yapılacağını bildirdi.

HDP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, 18 Mart Cumartesi günü HDP Genel Merkezi’nde gerçekleşmesi planlanan görüşmeye ilişkin “Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun partimize ziyareti program yoğunluğundan dolayı ileri bir tarihe ertelenmiştir” ifadesi kullanılmıştı.

Kılıçdaroğlu da HDP ziyaretinin ertelenmesinin nedenine ilişkin soruya, "Bunu bana değil, ev sahibine sorun" yanıtını vermişti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN