Yeni Kabine'de hangi bakanlığa kim gelecek? Mustafa Destici sürprizi Yeni Kabine'de hangi bakanlığa kim gelecek? Mustafa Destici sürprizi

Halk TV yazarı İsmail Saymaz bugünkü yazısında Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP'yi konu aldı. İsmail Saymaz HDP'nin, Millet İttifakı'nın ortak adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklemek için aday çıkarmayacağını yazdı.

İsmail Saymaz Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinin HDP'de olumlu karşılandığını açıkladı. Kemal Kılıçdaroğlu HDP ziyareti sonrası yaptığı açıklamada ''Kürt sorunu dahil bütün sorunların çözüm adresi TBMM'dir. TBMM'nin varlığı, sorunları çözen bir meclis olmasından kaynaklıdır. Kuruluşundan bu yana sorunlar orada çözülmüştür. Milletin sağduyusuna güvenerek, var olan sorunların tamamını seçilen parlamenterlerle birlikte çözeceğiz. Hiçbir sorun çözümsüz değildir.'' demişti.

İŞTE İSMAİL SAYMAZ'IN AÇIKLAMALARI

'HDP, Kılıçdaroğlu'na 'Kurullarımıza danışıp karar vereceğiz' dese de eğilimini ortaya koymuş görünüyor.

HDP'de iki ihtimal tartışılıyor.

Ya aday göstermeyerek, üstü kapalı şekilde…

Ya da 'Kılıçdaroğlu'nu destekliyoruz' diyerek, açıkça destek verilecek.

Her halükarda HDP aday çıkarmayacak.

HDP, bugün kurullarıyla, ardından Emek ve Özgürlük İttifakı ile görüşerek, kararını netleştirecek. Yarın saat 11'de Ankara'da Dünya Ticaret Merkezinde yapacağı toplantıyla Kılıçdaroğlu'na destek açıklayacak.

Bu arada, Emek ve Özgürlük İttifakı'na Sol Parti'nin katılması bekleniyor. Sol Parti de Kılıçdaroğlu'nu destekliyor.'