Bakan Nebati'den Akşener'in 'Kayıp Balık Nemo' sözlerine flaş yanıt! Bakan Nebati'den Akşener'in 'Kayıp Balık Nemo' sözlerine flaş yanıt!

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'dan Kılıçdaroğlu'na tebrik ve davet geldi. Sancar, 'Toplumda güçlü bir değişim isteği var. Sayın Kılıçdaroğlu'nun adaylığı hayırlı olsun, kendisiyle genel merkezimizde konuşmak için ziyaretini bekliyoruz' dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın davetine cevap vererek, 'Bir cumhurbaşkanı adayı tüm siyasi partileri ziyaretle yükümlüdür' ifadelerini kullandı.

Habertürk'te canlı yayına katılan CHP Meclis Grup Başkanvekili Özgür Özel, soru üzerine 'HDP'ye ziyaret olasıdır' dedi. Özel, şöyle konuştu:

'Mithat Sancar'ın tebriğine teşekkür ediyoruz bu çok kıymetli. Bir cumhurbaşkanı adayı tüm siyasi partileri ziyaret edebilir. Tüm siyasi partileri ziyaret etmek, onlarla görüşmek, Türkiye'yi nasıl yöneteceğini anlatmakla yükümlüdür. Çünkü seçmenleri ayırması ve siyasi partileri ayırması söz konusu olmaz. Biz geçmişte de bunun çok örneklerini verdik.

Seçim güvenliği için çıktığımız yolda da HDP'yi ziyaret ettik, tüm siyasi partilerle birlikte. O zaman bir tek MHP randevu vermemişti. AK Parti'ye de gitmiştik.

Kampanya süreci başlamadan ya da kampanya süreciyle birlikte, diğer partilerin ziyaret edildiği gibi ziyaret edilmesi olasıdır. Burada herhangi bir sakınca görmem.'