HDP'den 1 polisin şehit olduğu Mersin saldırısına kınama

HDP'nin eş genel başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan, Mersin'de PKK tarafından gerçekleştirilen polisevine saldırıyı kınadı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Mersin'in Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi'ne yaklaşan bir araçtan inen kişiler, buradaki polislere uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Polisler, saldırganlara karşılık verdi, çatışma çıktı. Saldırıda 1 polis şehit oldu, 2 polis memuru yaralandı.

Terör saldırısına ilişkin yazılı açıklama yayınlayan HDP, saldırıyı kınadıklarını söyledi. HDP, saldırının karanlıkta bırakılan noktalarının aydınlatılması gerektiğine dikkat çekti.

HDP'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Özellikle seçimlere yaklaşmakta olduğumuz bugünlerde ortalığı bulandırmak, yeni bir şiddet dalgasını ve provokasyonları, Haziran-Kasım 2015 dönemindeki gibi kullanmak amacında olanların bu hevesleri karşısında suskun kalınamaz.

Demokratik siyaset alanını daraltmak ve işlevsiz hale getirmek amacında olanların bu hesabını boşa çıkarmak hepimizin demokratik görevidir.

Mersin’de yaşanmış olan saldırıyı kınıyor ve karanlıkta bırakılan noktaların da aydınlatılmasının gerekliliğini vurguluyoruz.

HDP olarak bizler, şiddet karşısında demokratik siyaseti ısrarla savunma ve uygulama tutumumuzu sürdüreceğiz."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN