HDP Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyecek mi?

Gazeteci İsmail Saymaz HDP'nin MYK, seçimlere tek parti ve tek liste ile girmeye karar verdiğini açıkladı. Saymaz HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı konusundaki tutumununsa Kemal Kılıçdaroğlu ziyaretinden sonra netleşeceğini açıkladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gazeteci İsmail Saymaz, Twitter hesabından HDP konusunda açıklama yaptı. Saymaz HDP’nin MYK’da seçimlere tek parti çatısı altında ve tek listede girme kararı aldığını yazdı.

Saymaz HDP hakkında yaptığı açıklamada “HDP’nin bugünkü MYK toplantısında, seçimlere tek parti çatısı altında ve tek listede girme kararı alındı. Emek ve Özgürlük İttifakı’nda olup ayrı listeyle girme görüşünde olan TİP ve EMEP’le görüşmek üzere eş başkanlar yetkilendirildi.” dedi.

Öte yandan konuyla ilgili HDP’den henüz bir açıklama yapılmadı

CUMHURBAŞKANI ADAYI KARARI KILIÇDAROĞLU ZİYARETİNDEN SONRA NETLEŞECEK

HDP’nin cumhurbaşkanlığı adaylığı konusundaki kararı Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP ziyaretinden sonra netleşecek. Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinde demokrasi ilkelerinde ortaklaşma sağlamayı umduklarını ifade eden HDP'li yetkililer, bu konuyu ittifak ortağı siyasi partilerle de müzakere edecek. HDP, aday konusundaki tutumunu cumhurbaşkanı adayı başvuruları sonlanmadan bir deklarasyonla açıklayacak.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN