Hatay'ın ardından Osmaniye'de korkutan deprem

Son günlerde Ege ve Akdeniz'de peş peşe depremler yaşanıyor. Geçtiğimiz ay Hatay'da büyük bir deprem olmuş Adana, Osmaniye, Gaziantep ve Kilis de sallanmıştı. Son deprem haberi Osmaniye'den geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

18 Aralık'ta Hatay'da 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. O büyük depremin ardından bölgede depremler devam ediyor. Hatay’da meydana gelen o deprem Adana, Osmaniye, Gaziantep ve Kilis de hissedilmişti.

Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde 3.2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelirken, sarsıntı ilçede kısa süreli paniğe neden oldu.

AFAD'dan alınan bilgiye göre, merkez üssü Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde 7 kilometre derinlikte 3.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Büyüklüğünün 3.2 olmasına rağmen ilçe genelinde hissedilen deprem nedeniyle bazı vatandaşlar dışarı çıktı.

Depremin büyüklüğünün açıklanmasının ardından vatandaşlar evlerine döndü.

EGE DE SALLANIYOR...

İzmir’de depremlerin ardı arkası kesilmiyor. Kentte, son 4 gün içerisinde yaşanan deprem fırtınası vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, 12-16 Ocak tarihleri arasında kentte toplamda 142 deprem meydana geldi. Bu depremlerin çoğunluğu merkez üssü Buca olarak gerçekleşirken, yaşanan sarsıntıların 9’u 3,0 ve üzeri büyüklüğünde gerçekleşti. Kentte, en büyüğü 3,5 büyüklüğündeki depremlerin yanı sıra, büyüklüğü 2,0 ve altında olmak üzere 133 kez sarsıntı kaydedildi. Adeta beşik gibi sallanan kentte, yaşan depremlerin ardından herhangi bir yaralanma veya zarar gören yapı olmadığı öğrenildi.

Öte yandan, bugün saat 01.18 ile 08.27 arasında çoğunluğu merkez üssü Buca ilçesi olan 15 Deprem meydana geldi. Bu depremlerin en büyüğü 2,3 olarak ölçülürken, en küçüğü ise 1,2 büyüklüğünde oldu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN