Sanatçı Kadir İnanır dün sabah saatlerinde Beykoz’daki evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Herkes Kadir İnanır'ın sağlık durumunu merak ediyor. Usta oyuncunun inme geçirdiği ve ameliyata alındığı açıklanmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İnanır'ın başarılı bir operasyonun ardından yoğun bakıma alındığını söyledi. Başhekim Prof. Dr. Necdet Sağlam, İnanır'ın entübe edildiğini ve durumunun stabil olduğunu belirtti. Sanatçının yeğeni Levent İnanır ise hayati tehlikenin olmadığını söyledi.

Kadir İnanır, Jülide Kural’ın çağırdığı ambulansla Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı.  Jülide Kural, Beykoz’da yaşadığı evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Türk sinemasının ünlü ismi Kadir İnanır’ın sağlık durumuyla ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı.

Yılın aşkı ortaya çıktı! Tuba Ünsal Hindistan’ın en zengin iş insanı Shirish Saraf ile birlikte Yılın aşkı ortaya çıktı! Tuba Ünsal Hindistan’ın en zengin iş insanı Shirish Saraf ile birlikte

Kural’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Kamuoyunun bilgisine; Hepimizin çok sevdiği Kadir İnanır 24 Mart Pazar sabahı saat 09.30 sularında rahatsızlanmış ve hızlıca en yakın sağlık kuruluşu olan Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştır.

Hızlıca yapılan tetkiklerde beyin damarında pıhtı tespit edilmiş olup, hekim ve sağlık çalışanlarının olağanüstü emeği, ilgisi ve çabasıyla müdahale edilerek pıhtı temizlenmiştir. Şu an yoğun bakımda tedavisi devam eden Kadir İnanır’ın durumu stabildir. Benim ve sizlerin de bildiği gibi Kadir İnanır güçlüdür ve bu süreci de hepimizin desteğiyle atlatacaktır. Tüm halkımızdan ricam Kadir İnanır’ın sağlık durumuyla ilgili; yalnızca doktorlarının ve benim yapacağım açıklamaların dikkate alınmasıdır. Sağlık durumu hakkında düzenli bilgilendirme yapacağım”
 

Editör: Aliye Tulum