Türkiye son yılların en önemli seçimi için geri sayımda. Siyaset kulislerinde tartışmalar devam ederken  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında çarpıcı bir eleştiri geldi.

Balıkesir'e gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, muhtarlarla buluştuğu iftar yemeğinde gündeme dair açıklamalar yaptı. Program sonrası açıklamalarda bulunan Hamza Dağ, 14 Mayıs'taki Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

TOGG hakkında açıklama yapan Hamza Dağ ''Togg yollarda ve her yerde görüyoruz. Togg bir doğru adımdır. Dünyada 60 milyar dolarlık hacmi olan bor karbür fabrikası bir doğru adımdır. Nükleer tesis Mersin'de hızla ilerliyor, bu bir doğru adımdır. Sayın Cumhurbaşkanımız inşallah perşembe günü Karadeniz'deki doğal gazın sisteme verilişini gerçekleştirecekler, burada 1 trilyon dolarlık hacmin inşallah ekonomimize kazandırmış olacağız. Bu da bir doğru adımdır. Milletimiz bugüne kadar bize teveccüh gösterdi, inşallah bundan sonra da göstereceğini görüyoruz, sahada bunu hissediyoruz. 14 Mayıs'tan sonra da doğru adımlarla yolumuza devam edeceğiz'' dedi.

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na gönderme yapan Hamza Dağ aday olmadan önce ABD'de ziyaretlerde bulunduğu anımsatarak ''Kendisi bunu henüz açıklayabilmiş değil, hamburger yediğini ifade etti. O 8 saatlik sürede herhalde hamburger yemediğini özetle görüyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu aday olduktan sonra ABD'deki kaçaklar 15 Mayıs'ı ifade etmeye başladılar. Dolayısıyla demek ki ABD'de adaylık için icazet alındı. İcazet, Kuvayımilliye şehri Balıkesir'den alınır. Allah'ın izniyle Balıkesir, 14 Mayıs'ta ABD'den icazet alanlara fırsat vermeyecektir. En yüksek oyla Sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçecektir'' dedi.