1 Ekim Pazar günü terör örgütü, Ankara'da İçişleri Bakanlığı önünde bombalı eylem düzenledi.

Teröristlerden biri kendini patlatırken; diğeri ise etkisiz hâle getirildi. Saldırıda 2 emniyet mensubu hafif biçimde yaralandı.

Halk TV'de "Medya Mahallesi" programını sunan Ayşenur Arslan, saldırı sonrası değerlendirmelerde bulunurken; tepki çeken söylemlere imza attı.

Yapılan eylemde kendini patlatan teröristin hiçbir şey yapmadan ölmesini manasız karşılayan Ayşenur Arslan, şöyle demişti:

Enginyurt'tan CHP'ye tavsiye: İYİ Partiye saldırarak kemikleşme sağlıyorsunuz Enginyurt'tan CHP'ye tavsiye: İYİ Partiye saldırarak kemikleşme sağlıyorsunuz

"Kendini patlattığı söylenen o kişi, terörist, belki de üzerindeki ya da arabada patlayıcının uzaktan kumandalı olduğunu bilmiyordu. Çünkü; o kadar manasız ki... Gelip hiç bir şey yapamadan, hiçbir şey yapamadan... Hiçbir şey yapamadan ölünmez. Bana sorarsanız aykırı. Durup dururken kendini patlatmış."

Arslan, "Hadi geçin onu, hem çok film izliyorum hem de Türkiye'de yaşıyorum netice itibariyle. Aklıma takılan sorulardan biri, iddia da edemem elbette bir fantezi olarak görüp geçin." diye konuştu.

Sözlerini sürdüren Arslan, şöyle konuştu:

"Ama bir arabanın şoförü öldürülerek, neden Ankara'da bir araba o kadar kolaydır ki; düz kontak çalıştıracaksınız, bombayı şey yapıp gideceksiniz. Ankara'da bunu yapmak varken, gecenin bir vakti diyelim ki neden Kayseri'de birini öldürerek 'Ben geliyorum hey, bak ben yola çıktım bombalarımla. Bombalar sırtımızda, tabanca belimizde.' değil mi? Nedir yani..."

Ardından Halk TV'nin Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

"Halk TV olarak ülkemize demokrasinin yerleşmesi için çok sesliliğe büyük önem veriyoruz." diyen Mahiroğlu, "Bugüne kadar birçok bedel ödeyerek, her türlü cezaya ve baskıya rağmen farklı sesleri ve muhalif duruşları ekranımızda yansıtmaktan geri adım atmadık, atmayacağız da. Halk TV ülkemizde demokrasinin gelişmesi için vazgeçilmez bir nefes borusudur. Bu konuda tek kırmızı çizgimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletinin bölünmez bütünlüğüdür." ifadelerini kullandı.

"PROGRAMIN SONLANDIRILMASI KARARINI ALDIK"

Halk TV'nin güvenlik güçlerinin bu kapsamda yürüttüğü terörle mücadelenin kayıtsız şartsız yanında olduğunu vurgulayan Mahiroğlu, şöyle devam etti.

"Dün yayınlanan Medya Mahallesi programında canlı yayında edilen talihsiz sözler, aynı programda terör lanetlenmiş olsa da, Halk TV’nin en başta bahsettiğimiz duruş ve bakışının sınırlarını aşmaktadır. Bu sebeple programın sonlandırılması kararını aldığımızı, kamuoyuna üzüntülerimizle duyururuz."