Halk TV muhabirine canlı yayın sırasında çekiçle saldırı girişimi!

Halk TV'de yayınlanan Ayşenur Aslan ile Medya Mahallesi programında şoke eden bir olay yaşandı. Malatya'da deprem bölgesinden son durumu aktaran Halk TV muhabiri Ferit Demir'e çekiçle saldırı girişiminde bulunuldu. 

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Malatya'da deprem bölgesinden canlı yayına bağlanan Halk TV muhabiri Ferit Demir'e elinde çekiç olan bir kişi saldırı girişiminde bulundu. Ayşenur Aslan o anlarda yayını keserek açıklamalar yaptı.

Ayşenur Aslan ''Halk TV sussun istiyorlar. Muhabirler hiç konuşmasın istiyorlar. Ne zorluklarla yayın yaptığımızı gördünüz'' dedi.

SALDIRI SONRASI AÇIKLAMA YAPTI

Saldırı girişiminden sonra tekrardan canlı yayına bağlanan muhabir "Konteyner kentlerin kurulduğunu, çadır durumunu anlatıyordum ki, aracıyla yoldan geçen bir vatandaş Halk TV mikrofonunu görünce saldırmaya çalıştı. Tehditler savurarak yanıma geldi ve 'hükümete bir şey söylemeyeceksiniz, sizi vururum' dedi. Adam çekiçle saldırdı, anlayamadım. Biz gazeteciyiz, biz sadece var olan gerçekleri anlatmak zorundayız'' açıklaması yaptı.

ÇEKİÇLE VURMADI DİYE İŞLEM YAPILMADI

Şikayetçi olduklarını söyleyen muhabir ''Polis memuru vardı çevrede şikayetçi olduğumuzu söyledik ama polis memuru işlem yapmadı. 'Ortam gergin, herkesin bir sıkıntısı var. Onun da bir sıkıntısı vardır' dedi. Israrla şikayetçi olduğumuzu söyledik ama 'çekici size vurmadığı için işlem yapamıyoruz' dedi. İşlem yapabilmesi için çekici bize vurması gerekiyormuş." açıklaması yaptı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN