14 Ağustos 1989'da eşi Halis Serbest tarafından 6 kurşunla öldürülen şarkıcı Bergen'in yaşamı, 4 Mart 2022'de vizyona giren bir filmle yeniden gündeme geldi. "Acıların Kadını" olarak anılan Bergen'in filmi, Halis Serbest'in yaşadığı Adana'nın Kozan ilçesinde gösterimden kaldırıldı. Film gösteriminin iptali, oyuncular, senaristler ve sinemaseverler arasında büyük tepkilere neden olmuştu.

Yılın aşkı ortaya çıktı! Tuba Ünsal Hindistan’ın en zengin iş insanı Shirish Saraf ile birlikte Yılın aşkı ortaya çıktı! Tuba Ünsal Hindistan’ın en zengin iş insanı Shirish Saraf ile birlikte

ÖLÜM TEHDİTLERİ ALIYORUM

Halis Serbest, ölüm tehditleri aldığını iddia ederek, rızası olmadan çekildiğini ve kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu öne sürerek filminin yapımcısı Orchestra Content'e yaklaşık 2 yıl önce 300 bin liralık tazminat davası açtı. Kozan 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasında Orchestra Content'in avukatı Hande Fırat, kamuya mal olmuş bir sanatçının hem sanatının hem de yaşadıklarının konu edildiğini belirtti. Filmde davacı Halis Serbest'in ismine yer verilmediğini ve bu nedenle davanın haksız ve mesnetsiz olduğunu savundu. Halis Serbest ise "Bu filmde beni öcü olarak gösterdiler. Kesinlikle gerçeği yansıtmıyor" şeklinde konuştu. Mahkeme, davanın karar duruşmasında bilirkişi raporlarını inceledikten sonra Serbest'in kişilik haklarına saldırı olmadığına hükmetti. Serbest'in avukatı ise kararı istinafa taşıyacaklarını açıkladı.