Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Oktay Saral, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile 'Hatay Arap yurdudur' diyen ve Fransız mandasını öven İmam Halil Konakcı'ya sahip çıktı. Saral açıklamasında Konakcı hakkında inceleme başlatan Diyanet İşleri Başkanlığına seslenerek "Muhterem Halil Konakcı Hocaefendi’ye onun imanı gibi kavi bir duruş sergileyerek sahip çıkınız" dedi. Konakcı'yı eleştirenler için "Ülkenin değerleriyle bağdaşmayan insan namzetleri" olarak nitelendiren Saral açıklamasında Konakcı'nın yanında olduğunu beyan etti.

"HER DAİM YANINDAYIZ"

Saral, paylaşımında şunları söyledi:

Nevşin Mengü'den olay 'Mansur Yavaş' iddiası: 'Egoyu iflas ettirip...' Nevşin Mengü'den olay 'Mansur Yavaş' iddiası: 'Egoyu iflas ettirip...'

“Diyanet İşleri Başkanlığı yetkililerine sesleniyorum; Bazı ağzı ve kalbi bozuk insanların ifadelerini şahit tutarak söylemediği sözlerden dolayı imanına,vatanına ve bayrağına meftun olan yüzde yüz yerli Muhterem Halil Konakcı Hocaefendi’ye onun imanı gibi kavi bir duruş sergileyerek sahip çıkınız. Aksi halde böyle yapmakla Halil Konakcı hocalarımızı töhmet altında bırakırsınız. Bozacının şahidi şıracıdır,karnından konuşan ve asla bu ülkenin değerleriyle bağdaşmayan insan namzetlerine yol vermeyin yoksa arkasını alamazsınız. Halil Konakcı'nın her daim yanındayız.”