Bircan Bali, Seren Serengil ve Arto'nun birlikte sundukları programda şarkıcı Hadise'nin Reza Zarrab ile ilişkisi olduğuna dair konuşmaları magazin gündemini sallamıştı. Hadise'nin avukatı Feyza Atun'un Seren Serengil'i ikna için telefonla araması ve o kayıtların sosyal medyaya düşmesiyle olaylar büyümüştü.

Yaşananların ardından Hadise'nin iddiaları iftira addederek tazminat davası açtığı öğrenildi, dava için geçen miktarlar ise dudak uçuklatacak cinsten.

Söylenenlere göre Hadise;  Seren Serengil'e 1 milyon TL, Bircan Bali'ye 1 milyon TL, Arto'ya ise 500 bin TL tazminat talep etti. Bu yüksek meblağlar ünlüler dünyasında da hayretle karşılandı ve kulaktan kulağa yayıldı. 

Seren Serengil ses kayıtları ardından Hadise hakkındaki iddiasının arkasında durduğunu ve mesajları Reza Zarrabın ilettiğini iddia etmişti. Dava süreci ve sonucu magazin aleminde merakla beklenirken Hadise’nin avukatı Orhan Erol Müezzinoğlu da bir açıklama yaptı.

Müezzinoğlu'nun açıklaması şöyle:

“Türkiye’de bir pop star, ulusal kanalda her gün şantaj ve tehdide maruz kalmaktadır. ‘Skandallar kraliçesi’, ‘metres’, ‘vergi kaçakçısı’ ve daha birçok korkunç sıfat ile basın ve ifade özgürlüğüne ters düşecek yakıştırmalarla anılan müvekkili toplum, elleri cebinde uzaktan izlemektedir. Bu tecavüzün mahkemece durdurulmasını istiyoruz. Davalılar müvekkilin şeref, mesleki kariyeri ve itibarına sistematik bir şekilde saldırıda bulunmuşlardır. Müvekkilin yapmakta olduğu iş nedeniyle çalıştığı kurumlar, iş anlaşmaları, toplum ve ailesi nezdinde sahip olduğu itibar ve saygınlığı zarar gördüğünden 50 bin liralık manevi tazminatın davalılardan tahsilini istiyoruz’’

Ayrıca İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunulan dava dilekçesi de ortaya çıktı. İşte dilekçede yazanlar:

"Davalılar Bircan Bali, Arto olarak tanınan Harutyan Dalga ve Seren Serengil, davalı kanalda yayınlanan programda yorumcudurlar. Tarafların gazeteci olmadığı, hayatlarının hiçbir aşamasında magazin muhabirliği dahi yapmadıkları, basın mensubu da olmadıkları öncelikle vurgulanması gereken hususlardır. Davalılar her gün müvekkilin kişilik haklarına saldırarak Reza Zarrab ile birlikte olduğunu, Zarrab ile güncel olmayan haberleri, müvekkille ilgili her güncel habere sokuşturarak adeta konuyu sıcak tutmaya çalışmakta, bu konu ile müvekkilin toplumdaki itibarını ve marka değerini zedelemeye çalışmakta ve bu konuda ellerinde delil olduğunu, bu delilleri kamuoyu ile paylaşacaklarını belirterek şantaj yapmaktadırlar"

TANIK DİNLETME TALEBİ REDDEDİLDİ

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasında davacı Hadise’nin avukatı Orhan Erol Müezzinoğlu ile davalı avukatları hazır bulundu. Mahkeme, davalı tarafın tanık dinletme talebinin reddine ve eksikliklerin giderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.