Ekonomi

1 TL 3 TL'ye üretiliyor iddiası gündem olmuştu! Darphane'den açıklama geldi 1 TL 3 TL'ye üretiliyor iddiası gündem olmuştu! Darphane'den açıklama geldi
Konut abonelerinin yüzde 78'i elektrik faturalarını zamanında ödeyemiyor Konut abonelerinin yüzde 78'i elektrik faturalarını zamanında ödeyemiyor
Ömer Koç: 'Ekonomideki belirsizlikler yakın zamanda sona ermeyecek' Ömer Koç: 'Ekonomideki belirsizlikler yakın zamanda sona ermeyecek'
Kartla yapılan ödemelerin tutarı yıllık bazda yüzde 129 arttı Kartla yapılan ödemelerin tutarı yıllık bazda yüzde 129 arttı
Bakan Nureddin Nebati duyurdu: Darphane'nin kritik adımları 'rekor' getirdi... Bakan Nureddin Nebati duyurdu: Darphane'nin kritik adımları 'rekor' getirdi...
Türkiye'nin de aralarında olduğu 7 ülke için kur krizi uyarısı Türkiye'nin de aralarında olduğu 7 ülke için kur krizi uyarısı
Bakan Çavuşoğlu'ndan tahıl anlaşması açıklaması! Fiyatlar tarihi seviyelere indi Bakan Çavuşoğlu'ndan tahıl anlaşması açıklaması! Fiyatlar tarihi seviyelere indi
Oda başkanı yayına peynirle çıktı fiyatını duyan sunucu inanamadı Oda başkanı yayına peynirle çıktı fiyatını duyan sunucu inanamadı
Bir kripto şirketi daha iflas riski altında Bir kripto şirketi daha iflas riski altında
Tüketici güven endeksi açıklandı Tüketici güven endeksi açıklandı
Antalya'da yabancı emlakçı sayısı yerli emlakçıları geçti Antalya'da yabancı emlakçı sayısı yerli emlakçıları geçti
Ekonomi Haberleri

1 TL 3 TL'ye üretiliyor iddiası gündem olmuştu! Darphane'den açıklama geldi

1 TL'nin üretim değerinin 3 TL olduğu yönündeki iddialar son günlerde kamuoyunun gündemine otururken Darphane'den konuyla ilgili gelen açıklamada söz konusu iddia yalanlandı.

Araç sahiplerine müjdeli haber! Motorine indirim yolda

karyakıt fiyatlarına bir indirim daha gözüktü. Uluslararası petrol piyasasında düşüş devam ediyor. Brent petrol varil fiyatındaki aşağı yönlü hareketin ardından motorin fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere indirim bekleniyor.

Konut abonelerinin yüzde 78'i elektrik faturalarını zamanında ödeyemiyor

Elektriğe gelen zammın yüzde 127'yi bulmasının ardından konut abonelerinin yüzde 78’i, sanayi abonelerinin ise yüzde 185’i faturasını zamanında ödeyemiyor.

Ömer Koç: 'Ekonomideki belirsizlikler yakın zamanda sona ermeyecek'

Yurt içi ve yurt dışındaki bayilerle bir araya gelen Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, belirsizliklerin yakın zamanda sona ermeyeceğini vurguladı ve "Masraflarınıza dikkat etmenizi rica ederim" dedi. Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu da bayilere 'nakit akışlarını dikkatle yönetmeleri' tavsiyesinde bulundu.

Fuat Oktay'dan asgari ücret açıklaması: Aralık ayını işaret etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ne zaman çalışmalara başlayacağına ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Oktay, zincir marketlere yönelik fiyat artışına dair eleştirilere de yanıt verdi.

Ankara'da ekmeğe dev zam!

Ankara İli Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu Toplantısı'nda ekmek fiyatının 5 lira olmasına oy çokluğuyla karar verildi.

Vedat Bilgin'den asgari ücret zammı açıklaması

EYT ve asgari ücret ile ilgili konuşan Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, "Asgari ücret, hayali değil gerçekçi bir rakam olacak, EYT için net tarih 8 Eylül 1999" dedi.

Kartla yapılan ödemelerin tutarı yıllık bazda yüzde 129 arttı

Ekim ayında yapılan toplam kartla ödeme tutarı yıllık bazda yüzde 129 artarak 377.4 milyar TL olarak gerçekleşti.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı! 2 yıl sonra ilk

TÜRKİYE Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, Kasım ayı faiz kararını açıkladı. Faiz yüzde 9'a inerek iki yıl aranın ardından tekrar tek haneli oldu...

Bakan Nureddin Nebati duyurdu: Darphane'nin kritik adımları 'rekor' getirdi...

Darphane'nin attığı adımlarla toplam 13 ton 513 kilogram altın toplandığını duyuran Bakan Nebati, bunun bir rekor olduğunu belirtti. Ayrıca, enflasyona ilişkin mesajında ise, "Enflasyondaki tedrici düşüş yakın zamanda gerçekleşecektir’ ifadelerini kullandı.

Bakan Nureddin Nebati'den enflasyon açıklaması! TL'nin reel değeri arttı

Nureddin Nebati, İstanbul'da Darphane'nin 555. yıl etkinliğinde konuştu. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Ülkemizde fiyat istikrarını sağlamak ve vatandaşımızın alım gücünü artırmak için kapsamlı adımlar atıyoruz. İnşallah enflasyondaki tedrici düşüş yakın zamanda gerçekleşecektir" dedi.

Benzine zam motorine indirim geliyor!

Benzine bir haftada 3. kez indirim geldi ve son indirim bugün itibariyle pompaya yansıdı. Benzindeki son indirim 1 lira 16 kuruş oldu. Gelen son bilgilere göre; benzine 55 kuruş zam motorine ise 95 kuruş indirim geliyor.

Türkiye'nin de aralarında olduğu 7 ülke için kur krizi uyarısı

Japonya bankası Nomura, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu yedi gelişmekte olan ülkede kur krizi yaşanabileceğini belirtti.

Bakan Çavuşoğlu'ndan tahıl anlaşması açıklaması! Fiyatlar tarihi seviyelere indi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’e İstanbul’da imzalanan tahıl anlaşması konusundaki çabalarından dolayı teşekkür ederek, 'Girişim sayesinde tahıl fiyatları tarihi seviyelere indi ve küresel bir rahatlama yaşandı' dedi.

Oda başkanı yayına peynirle çıktı fiyatını duyan sunucu inanamadı

CNN Türk canlı yayına konuk olan İstanbul Ziraat Odası Başkanı Ömer Demir, yanında getirdiği ürünlerin fiyatları üzerinden çarpıcı tespitlerde bulundu. Fiyat artışların özellikle bilinçli yapıldığını söyledi. "Mutfakta tencere darbesi yapıyorlar" dedi.

Bir kripto şirketi daha iflas riski altında

Kripto borsası FTX'in batmasının ardından bir başka şirketin iflası daha gündeme geldi. Bloomberg, kripto aracı kurumu Genesis'in finansman bulamaması halinde batabileceğini duyurdu.

Tüketici güven endeksi açıklandı

Tüketici güven endeksi Kasım ayında bir önceki aya göre %0,6 oranında arttı; Ekim ayında 76,2 olan endeks, Kasım ayında 76,6 oldu.

Araç sahipleri dikkat! Bu gece yarısı benzine indirim geliyor

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken herkes akaryakıta indirim var mı? sorusunun cevabını arıyor. Araç sahiplerine iyi haber geldi. Bu gece yarısı benzine indirim geliyor

Antalya'da yabancı emlakçı sayısı yerli emlakçıları geçti

Fahiş kira artışları sorunun yanına bir de ‘yabancı emlakçı’ sorunu eklendi. Antalya Emlak Komisyoncuları Odası’nın tespitine göre kayıt dışı çalışan Rus ve Ukraynalı emlakçı sayısı mesleki belgeli çalışan yerli emlakçı sayısının üzerine çıktı. Yabancı emlakçıların da kira ve satış fiyatlarını yukarı çektiği belirtildi.

Toplam 1639 haber.