Eğitim

ÖSYM 2023 Yılı Sınav Takvimi açıklandı ÖSYM 2023 Yılı Sınav Takvimi açıklandı
Uzman öğretmenlik sınav sonuçları açıklandı! Uzman öğretmenlik sınav sonuçları açıklandı!
Düzce'de eğitime 1 gün ara verildi Düzce’de eğitime 1 gün ara verildi
Üniversite öğrencileri için burs öğrenim kredisi başvuruları başladı Üniversite öğrencileri için burs öğrenim kredisi başvuruları başladı
MEB'den 'Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı' hakkındaki iddialar hakkında suç duyurusu MEB'den 'Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı' hakkındaki iddialar hakkında suç duyurusu
Ümit Özdağ'dan Milli Eğitim Bakanı'na seslendi! Kılık kıyafetini bırak okula aç gelen öğrencilerle ilgilen Ümit Özdağ’dan Milli Eğitim Bakanı’na seslendi! Kılık kıyafetini bırak okula aç gelen öğrencilerle ilgilen
Bakan Mahmut Özer'den uzman öğretmen ve başöğretmen açıklaması! Yazılı sınavdan muaflar! Bakan Mahmut Özer'den uzman öğretmen ve başöğretmen açıklaması! Yazılı sınavdan muaflar!
KPSS Ortaöğretim soru kitapçığı yayımlandı KPSS Ortaöğretim soru kitapçığı yayımlandı
Zonguldak'ta aciller öğrencilerle doldu! 118 öğrenci zehirlendi Zonguldak’ta aciller öğrencilerle doldu! 118 öğrenci zehirlendi
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yeni uygulamayı duyurdu! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yeni uygulamayı duyurdu!
Eğitim Haberleri

Bakan Kasapoğlu duyurdu! Kredi ve burslarda süre uzatıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, GSB burs-kredi başvuru süresinin uzatıldığını duyurdu. Bakan Kasapoğlu Kredi ve burs için yarın 23:59'a kadar başvuru yapılabileceğini söyledi.

İstanbul Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga: 20 kişi 6 kişiye saldırdı

İstanbul Üniversitesi'nde karşıt görüşlü olduğu belirtilen öğrenciler arasında kavga çıktı. Yemekhaneden çıkan 6 öğrenciye 20 kişilik bir grubun saldırdığı olayda kampüs dışından kişilerin de olduğu iddia edildi. Özel güvenlik personellerinin güçlükle ayırabildiği kavgada öğrenciler darp raporu almak için hastaneye gitti.

ÖSYM 2023 Yılı Sınav Takvimi açıklandı

2023 yılında uygulanacak olan sınavlara ilişkin hazırlanan ‘ÖSYM 2023 Yılı Sınav Takvimi', ÖSYM'nin internet adresinden erişime açıldı.

Uzman öğretmenlik sınav sonuçları açıklandı!

Kamuoyunda uzman öğretmenlik sınavı olarak da bilinen Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı sonuçları açıklandı. 19 Kasım Cumartesi günü gerçekleşen sınavın ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sonuçlar duyuruldu.

Düzce’de eğitime 1 gün ara verildi

Düzce Valisi Cevdet Atay, yarın okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiğini duyurdu ve kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağını belirtti.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısından şehit öğretmen için pes dedirten sözler

Karkamış’a yapılan roket-havan saldırısı sonucu yaşamını yitiren yurttaşlardan 22 yaşındaki öğretmen Ayşenur Alkan’ın cenaze törenine katılan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Osman Sezgin, 'Ayşenur öğretmenimiz eğer ömrü boyunca öğretmenlik yapsa ve ölseydi sadece sınıfındaki öğrencileri onu bilecekti' diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer çiçek videosuyla olay oldu! İstifaya çağırdılar

Sosyal medya Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer‘in çiçek işini konuşuyor. Atanamayan bir öğretmen Mahmut Özer'e çiçek uzattı. Milli Eğitim Bakanı çiçeği almamak için kulağına yapıştı.

Üniversite öğrencileri için burs öğrenim kredisi başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, GSB Burs ve Öğrenim Kredisi başvurularının başladığını duyurdu. Başvurular 17 Kasım Perşembe günü saat 23.59'a kadar sürecek.

MEB'den 'Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı' hakkındaki iddialar hakkında suç duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı hakkında 'soruların elde ele dolandığı' iddialarına yönelik suç duyurusunda bulunacak.

MEB’den Öğretmenlik Meslek Kanunu açıklaması!

Öğretmenlerin tepkiyle karşıladığı Kariyer Sınavı’nın sosyal medyada iptal edildiğine yönelik paylaşımlar üzerine MEB, “Resmi makamlarımızca yapılan bilgilendirmeler dışındaki iddialara itibar edilmemesi gerekmektedir” açıklamasını yaptı.

Ümit Özdağ’dan Milli Eğitim Bakanı’na seslendi! Kılık kıyafetini bırak okula aç gelen öğrencilerle ilgilen

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İstanbul Esenler’de bir velinin CİMER'e başvurusunun ardından öğretmenlerin kılık kıyafetlerine ilişkin uyarı yazısı gönderilmesine tepki gösterdi.

Bakan Mahmut Özer'den uzman öğretmen ve başöğretmen açıklaması! Yazılı sınavdan muaflar!

Millî Eğitim Bakanı Özer, yüksek lisans yapan 94 bin 606 öğretmenin uzman öğretmenlik sınavından, doktorası bulunan 257 öğretmenin ise başöğretmenlik sınavından muaf olduğunu bildirdi.

KPSS Ortaöğretim soru kitapçığı yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca bugün gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavı (2022-KPSS) Ortaöğretim Sınavı'na ait temel soru kitapçığı ile cevap anahtarının yüzde 10'u erişime açıldı.

Zonguldak’ta aciller öğrencilerle doldu! 118 öğrenci zehirlendi

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, okullarında verilen yemekten yiyen 118 öğrenci, gıda zehirlenmesi nedeniyle tedaviye alındı. İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, 118 öğrencinin hastanede tedaviye alındığını, 16'sının yatarak tedavi gördüğünü söyledi.

Isparta'da satırla KYK kız yurduna giren kişi öğrencilere dehşeti yaşattı

Isparta'daki KYK kız yurdunda skandal bir olay yaşandı. Yurt bahçesine giren bir kişi, elindeki satırla öğrencileri kovaladı. O anlar bir öğrenci tarafından kaydedildi.

KPSS sonuçları açıklandı!

2022-KPSS Lisans sınavı sonuçları, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklandı.

Vedat Bilgin'den flaş asgari ücret açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücretle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

MEB’den büyük skandal! Suriyeli öğrencilere seks oyuncağı dağıtıldı

Suriyeli çocukların Türk eğitimine entegrasyon dediler skandal çıktı! Milli Eğitim Bakanlığı,PIKTES projesi kapsamında Türkiye'de okuyan Suriyeli öğrencilere üzerinde "Ring for sex (Seks için zile bas)" yazan ziller dağıttı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yeni uygulamayı duyurdu!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Tarih, Kültür ve Medeniyet Bilinci Seminerine katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Özer  'Öğrencilerin bireysel kazanımlarını değerlendirme ile ilgili yeni bir mekanizmaya geçeceğiz.' dedi ve detaylarını aktardı.

Toplam 242 haber.