Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, skandal paylaşımlarıyla gündeme gelmeye devam ediyor.

Ali Yerlikaya: Yunanistan ile Whatsapp grubumuz var Ali Yerlikaya: Yunanistan ile Whatsapp grubumuz var

Sosyal medyada sıkça dalga konusu olan Melih Gökçek, A Millî Voleybol Kadın Takımı hakkında attığı tweet ile yine şaşırtmadı.

resim_2023-09-04_113747943

"CUMHURBAŞKANI'MIZA BORÇLUYUZ"

"Bayanlar Türk Millî Voleybol Takımı'nın Avrupa şampiyonluğunu tebrik ediyorum." diyen Gökçek, "Türk sporuna son 10 senedir Sayın Cumhurbaşkanı'mızın katkıları dolayısıyla hemen her branşta gelen şampiyonluklar dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanı'mıza çok şey borçluyuz..." ifadelerini kullandı.

Attığı tweet'in altına bir de not düşen Melih Gökçek, şöyle yazdı: "Ebrar konusunda tek geri adımımız yoktur, biline... Sultan Abdülhamit'e laf eden Tanzimat artıklarının millî takımda yeri olmamalı."

"CİDDİYE ALMAYIN MÜPTEZELİ, ŞAMPİYONLUĞU KUTLAYIN"

Paylaşım sonrası eleştirilere hedef olan Melih Gökçek'e, BeIN Sports sunucusu Güntekin Onay'dan da tepki geldi.

Twitter'dan paylaşımlarda bulunan Güntekin Onay, "Bence bu ülkede belli ve yobaz bir kesimin düşünceleri gereksiz yere fazla ciddiye alınıyor. Türkiye'nin bence en az yüzde 97-98'i voleybolcu kızlarımızın başarısı ile mutlu ve gurur duyuyor! Gerek yok polemiğe, ciddiye almayın 3-5 müptezeli, cahili! Şampiyonluğu kutlayın!" dedi.

"VATANDAŞ SENDEN TİKSİNİYOR"

"Melih Gökçek! Senin de ne iş yaptığın? Nasıl para kazandığın belli değil!" diye yazan Onay, şöyle devam etti:

"Yolsuzluk iddiaları tavan yapmış! Sen ne iş yapıyorsun da böyle bir servetin var? Kamuoyuna bi' açıklarsan çok mutlu olacağız? Hadi bekliyoruz! Senden korkan da senin gibi olsun, hadi yaz! Nasıl zengin oldun? Sen kimsin? Bu ülke senden tiksiniyor! Vatandaş olarak ben de tiksiniyorum! Kimse bu vatandaşın hakkını gasp edemez.

Bana yakın arkadaşlarım mesaj atıyor 'Aman dikkat et.' diye! Melih Gökçek yüzünden dikkat edeceksem zaten hepimiz yoluna gelmişizdir. Melih Gökçek beni hapise gönderirse bu ülkede adalet devrimi olur.

Lütfen bu ülkenin emekçisini, memurunu, garibanını biraz düşünüyorsan ses etme artık! Yeter, Sayın Gökçek!

Melih Gökçek beni hapse gönderirse bu ülkede adalet devrimi olur."