Rap dünyasının sevilen ismi olan Güneş kaç yaşında? Güneş'in gerçek adı ne? Rapçi Güneş nereli? Bütün soruların cevaplarını bir araya getirdik.

GÜNEŞ KAÇ YAŞINDA? RAP SANATÇISI GÜNEŞ NERELİ?

1 Aralık 1999 yılında İstanbul'da dünyaya gelen başarılı sanatçı 23 yaşındadır. Güneş, yay burcudur. Başarılı sanatçıyı 15 yaşında katıldığı 'O ses çocuklar' yarışması ile ilk kez tanıdık. Şimdi ise 23 yaşında global müzik listelerinde yer alan tanınmış bir şarkıcı olarak karşımıza çıkıyor. 2014 yılında O ses çocuklar yarışmasında sahne aldıktan sonra, R&B, pop ve Türkçe Rap tarzları altında müzik üreten Güneş, "Suçlarımdan Biri" ve Sanatçı Uzi ile bir düet olan "Dua" adlı parçalarıyla Spotify'da en çok dinlenenler listesine girmeyi başarıyor. Uzi ile yaptıkları "Dua" şarkısı Youtube'da 50 milyondan fazla kişi tarafından tıklanmıştı. 

Enginyurt'tan CHP'ye tavsiye: İYİ Partiye saldırarak kemikleşme sağlıyorsunuz Enginyurt'tan CHP'ye tavsiye: İYİ Partiye saldırarak kemikleşme sağlıyorsunuz

GÜNEŞ MAHLAS DEĞİL KENDİ İSMİ

Güneş, “Sahne ismi veya mahlas seçme şansım olduğu halde farklı bir isme ihtiyaç duymadım. Kendime daha anlamlı, beni daha iyi tanımlayan bir isim bulamazdım” diyor. Çok sevdiği bu adı ona yine çok sevdiği annesi vermiş. “Güneş” ismi ona bebekliğinden beri sarı saçlarıyla dikkat çekmesinin çok ötesinde, annesinin onu kendi hayatının güneşi olarak görmesinden dolayı koyulmuş. “Annem bana hamile kaldığında tek başınaymış, hayatının en kötü döneminde beni bir umut ışığı olarak görmüş. Ben doğduktan sonra bu karanlıktan kurtulacağına inanmış ya da böyle olmasını dilemiş ve böylece adımı ‘Güneş’ koymuş” şeklinde neden kendi ismini kullandığını açıkladı.

GÜNEŞ MÜZİK YAPMAYA NASIL KARAR VERDİ 

“Kendimi bildim bileli de şarkı söylüyorum. Müziği keşfettiğimde kendime sonsuzluğa açılan bir kapı bulmuş gibi hissetmiştim zaman geçtikçe o kapının anahtarını buldum ve ilk şarkımı yazdığımda artık içerdeydim” diyor. Pek de mutlu bir çocukluk geçirmediğini ifade eden Güneş, “Mutsuz olmam için tüm koşullar çok uygundu” diyor. Müzik ile tanıştığı, uğraştığı için her gün şükrettiğini; müziğin hayatını güzelleştiren şey olduğunun da altını çiziyor. Genelde bardağın dolu tarafını görmeyi tercih ettiğini ifade eden Güneş, “Müzik pembe bir gözlük gibi hayatımdaki olumsuzlukları görmemi engelledi, hep farklı yönlere bakabildim” diyor.