Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte güncel benzin ve motorin fiyatları merak ediliyor. Araç sahipleri güncel benzin ve motorin fiyatları ne kadar? 1 şubat akaryakıt fiyatları ne kadar? Benzin ne kadar oldu? Motorin ne kadar? sorularının cevaplarını arıyor. Araç sahipleri, istasyon duraklarına gitmeden önce akaryakıt fiyatlarını araştırıyor. Peki, güncel benzin ve motorin fiyatları ne kadar? İşte, İstanbul, İzmir ve Ankara 18 Şubat 2023 güncel akaryakıt (benzin ve motorin) fiyatları:

Küresel petrol fiyatları ve Dolar/TL'de yaşanan dalgalanmaların akaryakıt üzerindeki etkileri sürüyor. Akaryakıt fiyatları ise, vatandaşların gündeminden düşmüyor.

Güncel benzin ve motorin fiyatları

İstanbul

Anadolu Yakası benzin fiyatı: 20,85 TL

Anadolu Yakası motorin fiyatı: 21,22 TL

Avrupa Yakası benzin fiyatı: 20,91 TL

Avrupa Yakası motorin fiyatı: 21,22 TL

Ankara

Benzin fiyatı: 21,19 TL

Motorin fiyatı: 21,60 TL

İzmir

Benzin fiyatı: 21,10 TL

Motorin fiyatı: 21,64 TL

Akaryakıt fiyatları nasıl hesaplanır?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Gümrüksüz rafineri fiyatı hesaplanırken ise Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.