Gültekin Uysal canlı yayında açıkladı: İşte destekledikleri isim...

Demokrat Partisi Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gazeteci Nevşin Mengü Youtube kanalına konuk oldu. Uysal katıldığı bir canlı yayında aday olarak kimi destekleyeceklerini duyurdu. İşte detaylar...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gazeteci Nevşin Mengü Youtube kanalında her gün gündemi değerlendiriyor. Nevşin Mengü'nün canlı yayın programına bu sefer konuk olarak Demokrat Partisi Genel Başkanı Gültekin Uysal katıldı.

Uysal programda adaylarının kim olduğunu açıkladı. İşte o sözler;

"Biz bütün eldeki verileri değerlendirdiğimizde siyasetin gerçeklerini göz önüne aldığımızda toplumsal, psikolojik sınırlar, geçişgenlikler yürüten süreç, son 1 yıllık altılı masa süreci değil. 16 Nisan referandumundan itibaren kademe kademe büyütülmüş Türkiye'de demokrasi ne demek? Hukuk ne demek? Laiklik ne demek? Temel hak ve hürriyetler ne demek bunun şuurunda olan piyasadan hayatını kazanan üretken, verimli, devleti finansa eden insanlarımızı bir demokrasi talebi var. İnsanlarımız iyi yönetilmek istiyor. İyi yönetilmek ne demek? Oturduğumuz binaların güvenli olması gerek. Tükettiğimiz gıdanın iyi olması gerek. Bu noktada Demokrat Parti olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istiyoruz"

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN