"Güldür Güldür Show"da yayınlanan bir skeç, gazilere yönelik kullanılan sözler nedeniyle büyük tepki çekmişti. Skeçte, bir gaziye "Tamam en gazi sensin." ve "Kurşun yemek seni ayrıcalıklı yapmaz." gibi ifadeler kullanılmıştı.

Her Zaman Haklının Doğrunun Yanında Oldu

Tepkilerin ardından RTÜK de inceleme başlatmıştı. Ali Sunal, tepkilerin sonrasında programın bir sonraki bölümünde açıklama yaparak, "Doğruyu anlatacağız ama doğruyu anlatmak için önce yanlışı göstermemiz lazım. Bugüne kadar Güldür Güldür Show her zaman haklının doğrunun yanında oldu, haklıyı doğruyu savundu buna böyle de devam edecek. Sosyal medyada gündem olduk, skeçte anlattığımız bir yanlış bizim doğrumuz gibi kabul edilince iş gündeme düştü ve konu tartışmaya açıldı." şeklinde konuştu.

Cemal Enginyurt'tan Rasim Ozan Kütahyalı'ya bomba yanıt Cemal Enginyurt'tan Rasim Ozan Kütahyalı'ya bomba yanıt

Özür Diliyoruz

Sunal, açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı: "Yanlışı anlatmadan doğruyu gösteremeyiz ama bu yanlış bizim doğrumuz gibi yansıtılınca tabii iş üzücü bir hale geldi. Bizi asıl kahreden gazilerimizin karşısına bu gündemle çıkmak... Bu ekipten kimse bir gaziye saygısızlık etmeyi bırakın düşünemeyiz bile efendim. Böyle bir konuyla gazilerimizin karşısında olduğumuz için hepsinden özür diliyoruz."

Editör: Şevval Başçakır