Türkiye İşçi Partisi'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gökhan Zan olmuştu. Hakkında ortaya çıkan 3 milyon dolarlık pazarlık ve ses kaydı iddiaları sonrası Türkiye İşçi Partisi tarafından adaylığı geri çekilen Zan, katıldığı bir canlı yayında dikkat çeken iddialarda bulundu.

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın evinde Özgür Özel ile bir görüşme gerçekleştirdiğini açıklayan Zan, şu ifadeleri kullandı:

''Özgür Özel ve Ali Mahir Başarır, sana Defne'yi Arsuz'u verelim; Lütfü Savaş'ın boşluğunu seninle doldururuz dediler. Görüşme Başarır'ın evinde gerçekleşti. CHP Vekili Servet Mullaoğlu, şahittir. Yalansa herkes yüzüme tükürsün.''

Zan, Özgür Özel tarafından yapılan bu teklife "Lütfü Savaş'ın olduğu hiçbir kombinasyonda yokum." diye yanıt verdiğini belirtti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in "Gökhan bizden Arsuz'u istedi, biz vermek istemedik" sözleri hatırlatılarak Özgür Özel'in yalan söyleyip söylemediği soruldu. Zan, o soruyu şöyle yanıtladı:

"Ben yalan söylüyor demiyorum, ona kamuoyu karar verecek. Ben sayın Özel'den özür bekliyorum"

Dışişleri Bakanlığı'ndan kritik uyarı! O vilayetlere gitmeyin Dışişleri Bakanlığı'ndan kritik uyarı! O vilayetlere gitmeyin

Gökhan Zan konuşmasında Lütfü Savaş'ın danışmanı Mehmet Güzel'in Türkiye İşçi Partisi'nin finansörü olduğunu iddia etti.

Editör: Amine Ebrar