Türkiye İşçi Partisi, Gökhan Zan'ın adaylığının geri çekildiğini duyurdu. Ancak Zan, tehdit ve şantaja maruz kaldığını belirterek adaylıktan çekilmeyeceğini vurguladı. Zan, "Ben TİP'le bir sorun yaşadım. Kimse destek vermedi. Ben sustum, zarar vermek istemedim. 'Biz Gökhan Zan'ı istemiyoruz, Lütfü Savaş'a çalışacağız' diyorlardı. Ben en hızlı şekilde savcılığa gittim. Hodri meydan." dedi.

Ekrem İmamoğlu dünyaca ünlü dergiye seçim zaferini yazdı: 'Türkiye tarihinde bir dönüm noktası' Ekrem İmamoğlu dünyaca ünlü dergiye seçim zaferini yazdı: 'Türkiye tarihinde bir dönüm noktası'

İsmail Saymaz'a açıklamalar yapan Gökhan Zan "Ses kaydının adli makamlarca incelenmesi gerekmiyor mu? Kendileri niye o zaman savcılığa gitmediler? Ben tek başıma gittim, hodri meydan. TİP'in açıklamasından önce suç duyurusunda bulundum. Bana birlikte gideceğiz dediler, pazartesiye kadar bekleyelim dediler. Bana şantaj yapıldığı TİP'e söyledim, Erkan Baş'a da söyledim. Cumartesi günü ses kaydını dinlettiler ama ses kaydını vermediler. Pazar günü başka kişilerden aldım ses kaydını. Ben en hızlı şekilde savcılığa gittim. Basını da ben çağırdım." ifadelerini kullandı.

"Bana kimse destek vermedi"
"İki üç haftadır söylüyordum partideki arkadaşlara. TİP'li arkadaşlarımız da üç gün önce yorulduysan çekilebilirsin dediler. Ben TİP'le bir sorun yaşadım. Ben sahada tek başımayım bana kimse destek vermedi. Samandağ'da beni hiç bir mitinge çağırmadılar. Ben sustum, zarar vermek istemedim. Arsuz'a çağırılmadım. 'Biz Gökhan Zan'ı istemiyoruz, Lütfü Savaş'a çalışacağız' diyorlardı. Ben Gökhan Zan olarak TİP adayıyım. Pusulada ismim ve TİP ambleminin olduğu yere mührü vurarak destek versinler bana."

Editör: Aliye Tulum