Ünlü hava durumu haberleri sunucusu ve müzisyen Gökhan Abur, seneler boyunca NTV ekranlarında sunduğu hava durumu haberleriyle tanınıyordu. Müzik camiasında da saygınlığı olan Abur'dan acı haber geldi. NTV Ana Haber Bülteni'nde söylenene göre Gökhan Abur hayatını kaybetti. Sevenleri üzüntüyle karşılarken pek çok kişi ise araştırma yapmaya başladı. Peki Gökhan Abur kimdir? Gökhan Abur kaç yaşında? Gökhan Abur öldü mü? Gökhan Abur neden öldü? Gökhan Abur kaç yaşında öldü? Gökhan Abur ne iş yapıyor? İşte tüm merak ettikleriniz...

GÖKHAN ABUR KİMDİR?

Gökhan Abur, özellikle NTV ekranlarından tanıdığımız Hava Durumu sunucusu, müzisyen ve mühendistir. 

Abur, 1943 yılında Afyon‘da dünyaya gelmiştir. Memur bir ailenin çocuğu olan Abur Subay olan babasının işi nedeniyle Türkiye’nin birçok yerinde bulunmuştur.

İlkokula Ankara‘da başlamış ardından Elazığ‘da devam etmiştir. Babasının görevinden istifa etmesiyle İstanbul’a gelmiş ve ilkokulu burada bitirmiştir. 

Ortaokula başladığı dönemde ise babasının memuriyet hayatına geri dönmesiyle birlikte Karabük‘e gitmiş, ortaokul ve liseyi burada tamamlamıştır.

Gökhan Abur, henüz lise çağlarında müzikal yaşantısını başlatmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji yüksek mühendisliğini kazanmış, İstanbul’a gitmiştir. Öğrenciliğinin yanısıra orkestrasını da devam ettirmiştir. 

Meteoroloji bölümünden yüksek mühendis olarak mezun olmuş, uzun yıllar Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Meteoroloji Bölümü’nde görev yapmıştır. Bu görevinden 2003 yılında emekli olmuştur.

Tuncel Kurtiz ölümünün 10. yılında anılıyor: TRT o görüntüleri paylaştı Tuncel Kurtiz ölümünün 10. yılında anılıyor: TRT o görüntüleri paylaştı

1960'lı yıllarda ise müzik kariyerine devam etmiş ve başarılar elde etmiştir.Abur, 1983’ten sonra deniz ve denizcilikle ilgilenmiş, İstanbul Piri Reis Denizcilik Üniversitesinde derslere girmiştir. Son olarak NTV ekranlarında “Gökhan Hoca ile Hava Durumu”nu sunmuştur.