Gençler hangi ittifakı destekliyor? Gençler kime oy verecek? Araştırma sonucundan bakın ne çıktı!

BUPAR Araştırma ve Danışmanlık şirketi gençler arasında çarpıcı bir sonuca imza attı. En büyük nüfusa sahip 10 büyükşehirden 2 bin 780 genç ile yüz yüze görüşerek yapılan ankette gençler hangi ittifakı destekliyor? Kime oy vereceksiniz? soruları soruldu. İşte gençlerle yapılan çarpıcı araştırmanın sonucu..

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

BUPAR Araştırma ve Danışmanlık şirketi, gençlerin nabzını ölçtü. Araştırmada gençlere “Kime oy vereceksiniz” diye soruldu. Gençlerin yüzde 65’i bu soruya “Millet İttifakı”, yüzde 23’ü “Cumhur İttifakı” yanıtını verdi. Gençlerin yüzde 72’si yeni bir ismin cumhurbaşkanı olmasını isterken“Erdoğan devam etsin” diyenlerin oranı yüzde 20.5’te kaldı.

KENDİNİZİ MUTLU HİSSEDİYOR MUSUNUZ?

Araştırma kapsamında gençlere ilk olarak “Kendinizi mutlu hissediyor musunuz” diye soruldu. Gençlerin yüzde 70’i bu soruya “Hayır”, yüzde 17’si “Evet”, yüzde 13’ü ise “Ne mutlu ne de mutsuz” yanıtını verdi.

Araştırmaya katılan üniversite öğrencilerinin yüzde 71’i “Dünya genelinde ülkemizdeki üniversitelerin kalitesi ve saygınlığı azalıyor”, yüzde 9’u “Dünya genelinde ülkemizdeki üniversitelerin kalitesi ve saygınlığı artıyor”, yüzde 20’si ise “Aynı yıllardır değişen bir şey yok” değerlendirmesini yaptı.

OYUNUZ MİLLET İTTİFAKI'NA MI CUMHUR İTTİFAKI'NA MI?

Araştırma kapsamında gençlerin siyasal tercihleri de ölçüldü. Gençlere, “Yapılacak ilk milletvekili seçiminde hangi ittifak partilerine oy vereceksiniz?” diye soruldu. Gençlerin yüzde 65’i bu soruya “Millet İttifakı” yüzde 23’ü “Cumhur İttifakı”, yüzde 12’si “diğer partiler” yanıtını verdi.

ERDOĞAN CUMHURBAŞKANI OLARAK DEVAM ETSİN Mİ?

Araştırmada gençlere “Yapılacak ilk cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar seçilmesini mi istersiniz yoksa yeni birisi mi cumhurbaşkanı olsun” diye de soruldu. Gençlerin yüzde 72’si yeni birisinin cumhurbaşkanı olmasını isterken yüzde 20.5’i Erdoğan’ın tekrar seçilmesini istedi, yüzde 7.5’i ise kararsız olduğunu belirtti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN