Gelecek Partisi Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün, Denizlispor, Karaman Futbol Kulübü karşılaşmasını tribünden izledi. Şehrin maçına forma giyerek giden Sema Silkin Ün maç sonu sahada futbolcularla sohbet etti.

Sema Silkin Ün'ün seçim sonrası temposu seçmenden tam not aldı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ün ''Denizlisporumuzun Karamanspor ile sahamızdaki ilk maçı 1-1 berabere bitti. Temposu yüksek bir maç oldu. Ait olduğumuz lige doğru adım adım.'' ifadelerini kullandı. 

Yüzlerce insanın ölümüne sebep olan Rönesans Sitesinin mühendisi tutuklandı! Yüzlerce insanın ölümüne sebep olan Rönesans Sitesinin mühendisi tutuklandı!

VATANDAŞLARLA HER FIRSATTA BİR ARAYA GELİYOR

Gelecek Partili Sema Silkin Ün bölge halkı tarafından çok seviliyor. Sema Silkin Ün her fırsatta esnaf ve vatandaş ziyaretleri yapıyor. Daha önce pazara giden Ün, pazar esnafı ziyaretinin ardından limon satın almıştı. Aldığı limonları eve götüren Ün, 6 saat boyunca limonata yapıp vatandaşlara ikramda bulunmuştu. O anları sosyal medya hesabından paylaşan Ün büyük övgüler almıştı.

TÜTÜN ÜRETİCİLERİNİ TARLADA ZİYARET ETTİ TAKDİR TOPLADI

Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün, Denizli’nin Kale ilçesinde tütün üreticisi çiftçinin sosyal medyadan yazmasının ardından sabaha karşı çalıştıkları tarlada bir araya gelmişti.  Milletvekili Ün, sabaha karşı ailenin yanına giderek, karşılaştığı zorluklar ve ihtiyaçlar konusunda görüş alışverişinde bulunmuştu. Milletvekili Ün'ün, tarlada hem tütün toplayıp hem de üreticinin sıkıntılarını dinlemesi büyük takdir toplamıştı.

Sema Silkin Ün kimdir?

1981 İstanbul Üsküdar doğumlu olan Sema Silkin Ün, ilk öğrenimini babasının memuriyeti dolayısıyla Bilecik, Bolu, İstanbul illerinde, orta okulu Pendik İmam Hatip Lisesi´nde, lise öğrenimini 1999 yılında Kadıköy Yabancı Dil Ağırlıklı İmam Hatip Lisesi´nde tamamlamıştır. Sakarya Üniversitesi Dış Ticaret bölümünde başladığı yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde bitirmiştir. Yüksek lisansını Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Sosyal Siyaset bilim dalında,´´Almanya´daki Türk Kökenli Kadınların Çalışma Yaşamına Katılımı´´ konulu tez çalışması ile 2010 yılında tamamlamıştır. Bu tez çalışması sebebiyle 2008-2009 döneminde Almanya´nın Bremen Üniversitesi´nde misafir öğrenci olarak bulunmuştur. Halen Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ana bilim dalında ´´Türkiye´de Suriye Sermayeli İşletmeler ve İşgücü Piyasası´´ konulu doktora tez çalışmasını yürütmektedir. 2004-2006 yılları arasında AK Parti Üsküdar İlçe Gençlik Kolları Yönetim ve Yürütme kurulu üyeliği, 2006-2008 yılları arasında Ak Parti Üsküdar İlçe Yönetim ve Yürütme Kurulu üyeliği yapmıştır. Aytaç Gıda´nın dış ticaret firmasında başladığı çalışma hayatına Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi yöneticiliği ve Üsküdar Belediyesi Kültür Müdürü olarak devam etmiştir.

En son üstlendiği kamu görevi Cumhurbaşkanı Danışmanlığıdır. Siyasi çalışmalara katılmak üzere söz konusu görevinden ve memuriyetinden istifa etmiştir. Sivil toplum çalışmaları sırasında, Kadın ve Demokrasi Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Kadın ve Demokrasi Vakfı Mütevelli heyeti üyelikleri yapmıştır. Aynı zamanda 15 Temmuz Derneği kurucularındandır. Bununla birlikte Lacivert Dergisi kurucularından olup Danışma Kurulu üyeliği yapmıştır. Göç, kadın ve sosyal politika alanında yayın yapan akademik dergilerde makaleleri yayınlanmıştır. İyi derecede İngilizce ve orta derecede Arapça,Almancabilmektedir.