"Mideleri Bulandıran Öykü" başlıklı yazısı sebebiyle Yargıtay Üyesi Ömer Faruk Aydıner'in şikayeti üzerine dava açılan gazeteci Barış Pehlivan, Maltepe Cezaevi'nde yaklaşık üç ay geçirdi. Ancak Yargıtay Üyesi Aydıner'in şikayeti geri çekilmesiyle dava sonuçlandı. Bunun üzerine Pehlivan'ın avukatı Hüseyin Ersöz, denetimli serbestlik kararı almak üzere bir dilekçe sundu. Anadolu 4. İnfaz Hakimliği, bu talebi değerlendirerek gazeteci Barış Pehlivan'ın denetimli serbestlikten çıkarılmasına karar verdi. Bu kararın ardından Pehlivan tahliye edildi.

Benimkisi Küçücük Simge, Okyanustaki Kum Tanesi Gibi

Cezaevi çıkışında basın mensuplarına açıklamada bulunan Pehlivan, “ Hiç olmaması gereken 3 aylık bir süreç yaşadım. Hakkımı savunmak için ciddi bir mücadele verdik avukatlarımızla. Sonunda davanın düşmesiyle birlikte denetimli serbestliğe ayrıldım. Benimkisi sadece küçücük bir simge. Okyanustaki kum tanesi gibi. Böyle süreçleri daha az gördüğümüz bir Türkiye'ye kavuşuruz. Ben dün nasıl gazetecilik yaptıysam, bugün de gazetecilik yapmaya devam edeceğim. Türkiye'de ki yanlışları yazmaya devam edeceğim. 93 - 94 gün açık cezaevinde kaldım. Bu davanın beraatla sonuçlanması gerekiyordu. Hiç açılmaması, olmaması gereken bir davaydı. Ben yasal çerçevede bir köşe yazısı yazdım. Yasal belgelere dayanarak bir dava yazısı yazdım. Bunu gerekçe sunarak beni cezaevine attılar" şeklinde konuştu.

Dışişleri Bakanlığından Yunan adalarına turist vizesi açıklaması Dışişleri Bakanlığından Yunan adalarına turist vizesi açıklaması

Aramıza Hoş Geldi Bu Son Olsun

Gazeteci Barış Pehlivan'ı cezaevi çıkışında karşılamaya gelen tiyatrocu Müjdat Gezen, Pehlivan'a kalem ve tespih hediye etti. Gezen, “O bizim canımız. Pehlivan'dır. Girdiği er meydanındaki bütün güreşlerde hep tuşla galip çıktı. Bu işte de galip çıktı. Sırtı yere gelmez. Aramıza hoş geldi. Bu son olsun" dedi.

barış-pehlivan-müjgan