Geçen yıl evlenen oyuncu Alina Boz ve işletmeci eşi Umut Evirgen, bir davette Simge'nin 'Aşkın Olayım' şarkısıyla eğlenirken çektikleri bir video nedeniyle sosyal medyada tartışma konusu oldu. Videoda, şarkının nakarat kısmında Galatasaray'a küfürler edildiği iddia edildi. Ancak Boz, bu iddiaları yalanladı.

Alina Boz, gelen tepkiler üzerine Instagram hesabından bir açıklama yaparak, "Küfür içerikli sözleri benim söylemediğim açıkça belli" dedi.

Boz'un sosyal medya hesabından yaptığı açıklaması şöyle: "Dün kayda alınan ve iznim olmadan paylaşılan videoda küfür içerikli sözleri benim söylemediğim açıkça belli olmaktadır. Konuyu ben de üzüntüyle takip etmekteyim. Söz konusu videoda yalnızca sevdiğim bir şarkının sözlerini seslendirmiş olup, başkaca küfür vb. herhangi bir söz söylemedim. Beni tanıyan kişiler, bu tarz micazım olmadığını da bilir. Videoyu iznim olmadan çeken, sosyal medya hesaplarında paylaşan, ayrıca onur, şeref ve saygınlığıma saldırı niteliği taşıyan, hakaret içerikli yorumlarda bulunan kişiler hakkında şahsi kişilik haklarımı savunmak için TCK'nın 125. maddesinde düzenlenen 'Hakaret' suçu uyarınca avukatım aracılığıyla adli sürecin başlamasına yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet hakkımı kullanacağımı belirtmek isterim. Bu asılsız iftirayla gündeme gelmiş olmaktan dolayı üzgünüm."

Kızılcık Şerbeti’nin Fatih’i Doğukan Güngör yeni aşkı ile yakalandı! Kızılcık Şerbeti’nin Fatih’i Doğukan Güngör yeni aşkı ile yakalandı!

Alina Boz Iftira

Boz'un bu açıklamasıyla birlikte sosyal medyadaki tartışmalar devam ederken, olayın daha fazla büyümemesi için adli sürecin başlatılacağı ifade edildi.

Editör: Nigar Topcu