Galatasaray Spor Kulübü,  Wilfried Zaha'nın Kerem Aktürkoğlu'nu dövdüğü iddiası üzerine  Ahmet Çakar'ı, program yöneticisi Ertem Şener ve kanal yönetimini mahkemeye verdi. Galatasaray Spor Kulübü'nden yapılan açıklamada gerçekleştirecek organizasyonlara Beyaz TV'nin katılmasına yasak getirildiği de ifade edildi.

Galatasaray Spor Klübü'nden şu açıklama geldi:

"Zorunlu açıklama

2026 Avrupa Voleybol Şampiyonası'nın düzenleneceği yer belli oldu! 2026 Avrupa Voleybol Şampiyonası'nın düzenleneceği yer belli oldu!

Galatasaray Spor Kulübü’ne mesnetsizce saldırmayı alışkanlık haline getiren medya şovmeni Ahmet Çakar’ın Beyaz TV’deki 4 Eylül 2023 tarihli “Derin Futbol” programında başta kaptanımız olmak üzere sporcularımızı hedef alan sözleri üzerine bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

Bahsi geçen şahıs, ilgili program yöneticisi ve Kanal yönetimiyle ilgili hukuki süreç başlatılmış, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu nezdinde gerekli şikayetler yapılmıştır. Beyaz TV kanalının Galatasaray Spor Kulübü’nün gerçekleştireceği tüm organizasyonlara girişleri yasaklanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü"

NE OLMUŞTU?

Eski hakem ve futbol yorumcusu Ahmet Çakar, Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programında, Galatasaray'da forma giyen Wilfried Zaha'nın Kerem Aktürkoğlu'nu dövdüğünü iddia etmişti. Programın moderatörü Ertem Şener ise Çakar'ın trollendiğini, sosyal medyadan elde edilen bu bilginin doğru olmadığını söylemişti.