Basketbol Süper Ligi 2023-24 sezonu şampiyonu Fenerbahçe Beko! Basketbol Süper Ligi 2023-24 sezonu şampiyonu Fenerbahçe Beko!

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, sarı-kırmızılı takımın YouTube hesabına konuştu.  Galatasaray'ın başında iki sezon üst üste Süper Lig şampiyonluğu yaşayan Teknik Direktör Okan Buruk, şampiyonluk kutlamalarında bazı hareketlerin abartıldığını söyledi. Buruk, yeni dönem transfer çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Okan Buruk, Florya'daki şampiyonluk kutlamaları sebebiyle de özür diledi.

Galatasaray'ın hedeflerinin çok büyük olduğunu belirten Okan Buruk, "Müzedeki bütün kupaları getirsek bütün adayı dolduracağız herhalde. Galatasaray'ın teknik direktörü olmak çok ayrı bir şey. Galatasaraylıları mutlu etmek için çok çaba sarf ettik ve mutlu olduk. Önümüzdeki Süper Kupa'yı da alarak bi kupa daha hediye etmek istiyoruz taraftarlarımıza. Bir bütün olduk ve bu bütünlük bize başarıları getirdi. Şampiyonlar Ligi bizim için büyük bir hedef. Galatasaray'ın hedefleri çok büyük, Galatasaray camiası aksine izin vermez" dedi.

"AVRUPA'DA TÜRK FUTBOLUNDAN BAHSETTİREBİLECEK İKİ İSİM GELDİ''

Süper Lig'deki rekabete dikkat çeken Okan Buruk, "Beşiktaş dün yeni hocasını açıkladı. Avrupa'da çok başarılı olmuş ve adından söz ettirmiş bir isim van Bronckhorst. Mourinho'yu zaten söylemeye gerek yok. Avrupa'da Türk futbolundan bahsettirebilecek iki isim geldi. Bu bizi daha da motive eden bir şey. Onun dışında Trabzonspor'un başında Abdullah Avcı gibi bir teknik direktör var. Bizim hedefimiz yine bu zorlu yarıştan şampiyonlukla çıkmak. Hedef 25. Bir sene bitiyor, yeni hedefler başlıyor" ifadelerini kullandı.

Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Okan Buruk, "Transfer çalışmaları başlıyor, Galatasaray taraftarlarını mutlu edecek çok opsiyonumuz var. Başkanımız bu konuda çok istekli. Transfer konusunda ne isterse yaptığımızı söyledi" diye konuştu.

KÜFÜRLÜ ŞARKIYA EŞLİK ETTİĞİ İÇİN ÖZÜR DİLEDİ

Şampiyonluk kutlamalarındaki abartılı tavırları sebebiyle özür dileyen Okan Buruk, "Şampiyonluk kutlamalarında abarttığımız yerler oldu, rahatsız olduğum şeyler oldu. Okan Buruk olarak yıllardır verdiğim bir imaj var. Özür dilemek istiyorum. Kimseyi işin içine katmasak da yanlış şeyler olabiliyor. Bu kulüp başkanlarında da futbolcularda da oldu. Bizler örnek insanlarız, Türk futboluna yakışır kişiler olmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

"Astroglar, falcılar konuştu. Hiç 'acaba' dediniz mi" sorusuna Okan Buruk şu cevabı verdi:

Allah'ın dediği olur. O inançta biriyim. Bazen bir maç kaybetmek bile kişisel egolarımızı aşağı çekebiliyor. Futbolun içinde her şey var. Geçen sene iç sahadaki tek mağlubiyeti Giresunspor'a karşı almıştık, bu sezon da Fenerbahçe'ye karşı aldık. Oyunculara şampiyon olacaklarını tekrar anlatmak gerekiyordu, anlattık. Sezon başında son haftaya 3 puan önde gireceğimiz söylense hemen kabul ederdim. Son hafta çok fazla korkum olmadı. Başkanımız hep bizimle birlikte oldu. Son maçta da zaten ne kadar inandığımızı sahada göstermiş olduk.


''4 MEVKİYE TRANSFER YAPACAĞIZ''

Okan Buruk, "Şampiyonlar Ligi bizim için büyük bir hedef. Galatasaray'ın hedefleri çok büyük, Galatasaray camiası aksine izin vermez. Transferde 4 mevkide eksiklerimiz olduğunu düşünüyoruz ve buralara transfer yapacağız. Aile olabileceğimiz, bizim yapımıza uygun, uyum sağlayabilecek oyuncular arzuluyoruz. Ciro Mertens'in de sözleşmesini uzatacağız. 2 şampiyonluk sahibi oldu şimdiden" dedi.


 

Editör: Gülşah Yıldız