Galatasaray Spor Kulübü Genel Sekreteri Eray Yazgan, Süper Lig'in 37. haftasında yapılan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ardından yaşanan olaylara ilişkin sarı lacivertli kulübün başkanı Ali Koç ve Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına avukatı Metin Sinan Aslan tarafından sunulan suç duyurusu dilekçesinde, Ali Koç'un müsabakadan 70 dakika sonra beraberindeki grupla stadyuma girdiği iddia edildi.

''HAKARET'' VE ''TEHDİT'' SUÇLARINDAN DAVA AÇIKLMASI TALEP EDİLDİ

Dilekçede, Koç'un burada Fenerbahçe futbol takımının soyunma odasına girdiği ve futbolcuları kışkırtarak sahaya çıkardığı ileri sürüldü.

Ali Koç'un akreditasyon kurallarını ihlal ettiği, Koç ve beraberindeki kişiler tarafından aralarında Eray Yazgan'ın da olduğu bazı kişilerin saldırgan tutumla tartaklandığı öne sürülen dilekçede, Yazgan'ın stat güvenliğinden sorumlu üst düzey kişi olduğu, Koç'un "Buradan çıkmazsan dayak yiyeceksin" ifadesiyle Yazgan'ı tehdit ettiği ancak saha dışına çıkarma yetkisi olmadığı kaydedildi.

Dilekçede, bu olayın ardından Selahattin Baki'nin de Yazgan'a küfrettiği ve hakaret ettiği anlatılarak, Baki ile Koç hakkında "hakaret" ve "tehdit" suçlarından dava açılması talep edildi.

Basketbol Süper Ligi 2023-24 sezonu şampiyonu Fenerbahçe Beko! Basketbol Süper Ligi 2023-24 sezonu şampiyonu Fenerbahçe Beko!

NE OLMUŞTU?

Süper Lig'in 37. haftasında Fenerbahçe 10 kişi kaldığı maçta deplasmanda Galatasaray'ı 1-0 mağlup etti. Karşılaşmanın bitiş düdüğünün ardından Rams Park Stadı'nda gelen Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri futbolcular ile birlikte saha içinde galibiyeti kutladı. Daha sonra bazı Galatasaraylı idareciler sahaya girdi ve iki taraf arasında büyük gerginlik yaşandı. Emniyet güçleri olaya müdahale etti ve yaşanan gerilimin ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yöneticiler ve futbolcular içeriye girdi.

ALİ KOÇ İLE ERAY YAZGAN ARASINDA GERİLİM: ''ÇIK BURADAN YOKSA...''

Stadyum yönetimi sarı lacivertli yöneticiler ve futbolcuların tezahüratları üzerine boş stadyumda müzik sesini açtı. Saha içinde Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Galatasaray Genel Sekreteri Eray Yazgan arasında gerginlik yaşandığı görüldü. Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre; Ali Koç, Eray Yazgan'a, "Çık buradan yoksa dayak yiyeceksin" dedi.

Öte yandan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un yönetici arkadaşı Selahattin Baki'ye de tepki gösterdiği ve sakinleştirmek için yakasına yapıştığı ekranlara yansıdı. Ali Koç'un Baki'ye "Sana sus dediğimde susacaksın." sözleriyle serzenişte bulunduğu gözlendi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kutlama sonrası yöneticiler ve takımla soyunma odası koridoruna yöneldi. Ali Koç'un koridorda "Haydi işimiz bitti, gidebiliriz" dediği duyuldu.

Editör: Gülşah Yıldız