Süper Lig'de belki de şampiyonun belli olacağı dev derbi yaklaşıyor. Galatasaray ile Fenerbahçe arasında hafta sonu oynanacak olan derbi maç için bilet bulmanın imkânsız olduğu ortaya çıktı.

Süper Lig'in 37. haftasında 99 puanla liderlik koltuğunda oturan Galatasaray 93 puanlı en yakın takipçisi Fenerbahçe ile kozlarını paylaşacak.6 puan fark olan iki takım arasında mücadele kıyasıya geçecek. İki dev takımın karşılaşmasını futbolseverler sabırsızlıkla bekliyor.

Sarı-kırmızılıların evinde, tarihi Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde gerçekleşecek olan bu dev randevu, 19 Mayıs Pazar günü saat 19.00’da başlayacak.

100 BİN ÜZERİNDE TALEP

Galatasaray tarafından yapılan açıklamaya göre, derbi maçının bilet fiyatları 1300 TL’den başlayıp, 30 bin TL’ye kadar ulaşacak şekilde belirlendi. Çarşamba günü öncelikli satışa sunulan biletler, perşembe günü genel satışa çıktı ve adeta kapış kapış tükendi.

53 bin 798 kapasiteli Rams Park’ta maçı izlemek için satışa çıkacak bilet sayısının çok üzerindeki ilgi nedeniyle yönetim zor durumda kaldı. Maç için satışa 8-9 bin biletin satışa çıkacağı ama bunun 100 bin üzerinde talebin kulübe ulaştığı öğrenildi.

Bu durum, karaborsacıların iştahını kabarttı. İnternet üzerinden yapılan satışlarda, Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin biletleri inanılmaz bir fiyat olan 750 bin TL’den alıcı buldu. Bu astronomik rakamlar karşısında taraftarlar ve futbolseverler gözlerine inanamadı.

Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a tarihe geçecek teklif! Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a tarihe geçecek teklif!

Sosyal medya platformları, taraftarların tepkileriyle sallanıyor. Birçok taraftar, “Daire mi satıyorsunuz?”, “Bu ne biçim fiyat, sanki ev alıyoruz!”, “Bu rezaletten başka bir şey değil” gibi yorumlarla duruma isyan etti.

Editör: Gülşah Yıldız