FOX TV'de tartışmalara sebep olan anlar yaşandı. Depremin konuşulduğu yayında sunucu Burak Birsen'in konuğu Nasuh Mahruki, 'Bizim ordumuz var onlar neden çıkmıyor sahaya? Oturuyorlar yerinde' diyerek askerin sahaya inmediğini ve arama-kurtarma çalışmalarına destek vermediğini öne sürdü.

Sunucu Birsen de Mahruki'yi doğrulayarak, 'Neden Türk Silahlı Kuvvetleri böyle bir sorumluluğu üstlenmiyor' ifadelerini kullandı. Tam o anda ise arka ekrandaki görüntülerde, Malatya'daki askerlerin halka yardım ettiği anlar yer aldı.

TÜRK ORDUMUZ SAHAYA NEDEN ÇIKMIYOR?

Nasuh Mahruki yayında, 'Bizim koskoca Türk ordumuz var onlar neden çıkmıyor sahaya? Onların da çıkması gerekir. Çünkü yasayı değiştirdiler. Eskiden yasada vardı afetlere müdahale etmek. Eskiden emir komuta beklemeden çıkardı. Şimdi hükümet direktif vermeyince oturuyorlar yerinde.' dedi. Sunucu Birsen de Mahruki'yi doğrulayarak, 'Evet insan merak ediyor. Neden Türk Silahlı Kuvvetleri böyle bir sorumluluğu üstlenmiyor' ifadelerini kullandı.İkilinin bu konuşmaları esnasında ise arkada akan ekrana Malatya'da askerlerin depremzedelere yardım ettiği anlar yansıdı.

Malatya 2. Ordu Komutanlığında görevli askerlerin, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen iki depremin ardından çalışmalarının sürdüğü noktalarda yemek dağıtımı gerçekleştirdiğini bildirildi. Konuya ilişkin açıklama, Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapıldı. Açıklamada; birliklerin, deprem bölgesine seyyar mutfak desteği de sağlayacağı kaydedildi.