Antalya'da, flört uygulaması aracılığıyla tanıştığı kişilerin cep telefonu ve mobil bankacılık uygulaması şifrelerini çalan 1'i kadın 3 şüpheli yakalandı. Şüpheliler, hesaplardaki parayı ve bankadan çektikleri kredileri kendi hesaplarına aktararak 2 milyon liralık vurgun gerçekleştirdi.

Konyaaltı ilçesinde yaşayan S.Y. ve arkadaşları T.K. ile F.U.'nun, flört uygulaması üzerinden birçok kişiyi dolandırdığı iddia ediliyor. S.Y., tanıştığı ve güven kazandığı kişilerin cep telefonu ve mobil bankacılık uygulaması şifrelerini ele geçirerek bu suçlamaları doğruluyor. Buluşmalarını araç dışında gerçekleştirmeyen S.Y., her buluşmada T.K. ve F.U. tarafından takip ediliyordu. Şifreleri öğrendiği kişilerin cep telefonlarını çalarak her seferinde izini kaybettirip kaçmayı başardı.

Kaçak Dolandırıcıların İzmir'deki 2 Milyon TL'lik Vurgunu

Çalınan telefonlardan banka hesaplarındaki parayı ve aynı banka üzerinden çekilebilecek kredi miktarını kendi hesaplarına aktaran şüpheliler, birçok kişiyi mağdur etti. Bu şekilde yaklaşık 2 milyon lira vurgun yaptılar. Şikayetlerin ardından takibe alınan 3 şüphelinin İzmir'e kaçtığı tespit edildi.

Eşini ve çocuklarını yaraladı: Meğer cinsel istismardan tutuksuz yargılanıyormuş! Eşini ve çocuklarını yaraladı: Meğer cinsel istismardan tutuksuz yargılanıyormuş!

Antalya Emniyeti'nin Konyaaltı Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Araştırma Bürosu ekipleri, İzmir'e giderek şüphelileri eş zamanlı operasyonla adreslerinde gözaltına aldı. Antalya'ya getirilen şüpheliler, emniyette ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.