MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, İYİ Parti'ye yönelik çağrının perde arkasını açıkladı.

Yıldız, İYİ Parti'nin 'bölücü terör örgütüyle yakın ilişkiler içerisinde olduğunu ve yerel seçimlerde aynı adaya oy verdiğini' belirtti. Ayrıca, 6'lı masa üyelerinin birbirlerine hakaret ettiğini ifade ederek, İYİ Parti içinde görev yapan bazı eski arkadaşların bulundukları yerin kendilerine ve ülkeye zarar verdiğini vurguladı.

Yıldız'ın tv100 Ankara temsilcisi Deniz Gürel'e verdiği özel demeçteki açıklamaları şöyle:

"Genel Başkanımızın açıklaması oldukça net olduğu için üzerine fazla bir şey söylemeye gerek yok. Önceden de yuvaya dönün çağrısında bulunmuştu. O zaman da İYİ Parti yöneticileri gerektiği gibi cevap veremedi ve sonrasında bölücü terör örgütüyle kader birliği yaparak yollarına devam ettiler. Genel Başkanımızın çağrısı Cumhur İttifakı'na katılma çağrısı değil, siyasette konumlanırken hainlerin yanında olmanın ortaya çıkmasını isteme çağrısıdır.

İYİ Parti bölücü terör örgütüyle yakın ilişkiler içindedir, yerel seçimlerde aynı adaya oy vermişler ve birçoğu aday çıkarmama kararı alarak birlikte hareket etmişlerdir. CHP'nin yüzde 25 oyuyla İstanbul'u alması mümkün değildir. 6'lı masa, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinden önce öyle bir hava oluşturmuştu ki bakanlıklar, cumhurbaşkanlığı yetkileri ve 12 bin yüksek bürokrat paylaşılmıştı.

Bu bürokratların hangi partiye verileceği daha önceden belirlenmişti. 6'lı masa üyeleri, birbirlerine nankörlük, ihanet, hainlik gibi birçok hakareti yapmışlardır. Sonuç olarak Genel Başkanımız, İYİ Parti içinde görev yapan bazı eski arkadaşlarımızın bulundukları yerin kendilerine ve ülkeye zarar verdiğini hatırlatmıştır."

Editör: Nigar Topcu