Şekip Mosturoğlu, Fenerbahçe'nin yeni Yüksek Divan Kurulu Başkanı olarak sosyal medyada ve spor camiasında merak edilen isimler arasında yer alıyor. Fenerbahçe Asbaşkanlığı da dahil olmak üzere futbol dünyasında önemli görevlerde bulunan Mosturoğlu, Fenerbahçe'nin yeni Yüksek Divan Kurulu Başkanı seçilmiştir.

Şekip Mosturoğlu'nun Biyografisi

Şekip Mosturoğlu, 20 Nisan 1966'da İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Mosturoğlu, hukuk alanında kariyerine başladı. Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) 1997-2004 yılları arasında Haluk Ulusoy yönetiminde hukuk departmanından sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2004-2006 yılları arasında ise Levent Bıçakçı başkanlığında TFF Asbaşkanı olarak çalıştı.

Mourinho'nun sahaya ineceği tarih belli oldu! Mourinho'nun sahaya ineceği tarih belli oldu!

 Fenerbahçe'deki Görevleri ve 3 Temmuz Süreci

2006 yılında Aziz Yıldırım yönetiminde Fenerbahçe Asbaşkanı olan Mosturoğlu, kulüpte uzun yıllar boyunca çeşitli görevlerde bulundu. 3 Temmuz sürecinde Aziz Yıldırım ve İlhan Ekşioğlu ile birlikte tutuklu yargılandı ve 8 ay hapis yattı. Kendisine verilen 1 yıl 10 ay hapis cezası, Yargıtay tarafından onanmadı ve Mosturoğlu daha sonra beraat etti.

 Fenerbahçe'nin Yeni Yüksek Divan Kurulu Başkanı

Mosturoğlu, 2024'te yapılan Yüksek Divan Kurulu seçiminde Fenerbahçe'nin yeni Yüksek Divan Kurulu Başkanı olarak seçildi. Spor camiasında ve Fenerbahçe taraftarları arasında saygın bir isim olan Mosturoğlu, İngilizce bilmektedir.

Editör: Nigar Topcu