UEFA Avrupa Konferans Ligi Play-off Turu ilk maçında Twente’yi 5-1 mağlup eden Fenerbahçe, rövanş öncesi avantaj elde etti. Maçın ardından İsmail Kartal kaleci Altay Bayındır'ın takımdan ayrılacağını açıkladı.

UEFA Konferans Ligi Play-Off Turu ilk maçında sahasında Hollanda ekibi Twente'yi 5-1 gibi bir skorla aşan Fenerbahçe'de teknik direktör İsmail Kartal açıklamalarda bulundu.

BİRİLERİ GELECEK BİRİLERİ GİDECEK

Bugün İstanbul'a gelen kaleci Dominik Livakoviç ve Altay Bayındır hakkında konuşan Kartal "Futbolda böyle şeyler var. Birileri gelecek birileri gidecek. Altay Bayındır'da yeni bir serüvene çıkıyor. Kendisine canı gönülden başarılar diliyorum. Livakoviç'le de tanıştım, kendisi çok iyi bir kaleci bize çok şey katacaktır" şeklinde konuştu.

MECBUR KALIRSAK

Twente karşılaşması için de değerlendirmelerde bulunan deneyimli teknik adam "Seyircimizin önünde iyi başladık. Avantajlı bir sonuç elde etmek istiyorduk. Twente takımının Hollanda futbolunu iyi yansıtacağını oyuncularımıza anlattık. Bizim yapmak istediklerimizi maçın başında onlar bize yaptı. Hiçbir oyuncumu kısıtlamıyorum. Maçı kazanmak için savunma oyuncularımızın dahi yeri geldiğinde ileri çıkmasını istiyorum. Fred 6 numara ve 8 numara oynuyor. Bizim oyun planımızda 6-8 gibi oynatıyoruz. Mecbur kalırsak onu 6 numarada oynatabiliriz"  dedi.

Editör: Şevval Başçakır