14 Mayıs'taki seçimlere kısa bir süre kaldı. 28'nci dönem milletvekili seçimleri için partilerin aday adaylığı başvuruları devam ediyor.

Fenerbahçe'nin Muhabiri, Gazeteci Elis Buse Araç, CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olduğunu sosyal medya hesabından açıkladı.

1 FARKLA GELİYORUM

Araç, "Dünya her zaman aynı dünyadır, farkı yaratacak olan insanın kendisidir. Ben ülkemizdeki değişimin bir parçası olacağım işte bu yüzden “1 farkla geliyorum...” dedi.

Elis Buse Araç Kimdir?

Ben Elis Buse Araç, 1991 yılında İstanbul’da dünyaya geldim. Babam Ramazan Araç, Kastamonulu olup, annem Zuhal Araç ise Giresunlu’dur. İlkokul, ortaokul ve lise hayatımı İstanbul’da tamamladıktan sonra üniversite hayatımı Beykent Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde sonlandırdım. Aktif olarak Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya Yöneticiliği bölümünde eğitim görmekteyim.

İş hayatımda 12 yıllık bir deneyimim oldu. Birçok ulusal ve dijital medya kuruluşunda görev aldım. İş kariyerime Kanal A Haber Merkezi’nde Muhabir olarak başladım. Daha sonra Cine5’te Spor Program Sunuculuğu, ardından Fanatik Gazetesi Web TV’de Spor Spikerliği ve daha sonra da Spor Türkiye’de Spor Spikerliği yaptım. Şu an ise aktif olarak Radyo Gol ve Sansürsüz Futbol’da Spor Spikerliği yapmaktayım.