Fenerbahçe'deki Seçimli Yüksek Divan Kurulu toplantısı, Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleşti. Toplantıda yapılan oylama sonucunda Şekip Mosturoğlu 1177 oy alarak yeni divan kurulu başkanı oldu. Rakipleri Sevil Becan 265 oy alırken, Nihat Tokat 87 oy aldı.

Aziz Yıldırım'dan Tepki: "Benim Adıma Konuşmayın"

Toplantıya katılan Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım, oyunu kullandıktan sonra Yüksek Divan Kurulu başkan adayı Nihat Tokat ile görüştü. Tokat'ın, adaylığını açıkladığı gün söylediği, "İlk icraatlarımdan biri Ali Koç ile Aziz Yıldırım başkanımızı barıştırmak olacak" sözünü hatırlatan Yıldırım, "Benim adıma barıştıracağım gibi konuşmayın" diyerek tepkisini dile getirdi.

Dursun Özbek Galatasaray'ın transferlerini açıkladı Dursun Özbek Galatasaray'ın transferlerini açıkladı

Aziz Yıldırım 6 Yıl Sonra Tesislerde

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, 6 yıl aradan sonra Faruk Ilgaz Tesisleri'ndeki Yüksek Divan Kurulu seçimine katıldı. 1998-2018 yılları arasında Fenerbahçe başkanlığı yapan Yıldırım, 6 yıl aradan sonra tesise tekneyle giriş yaptı. Üyelerle selamlaşarak sohbet eden Yıldırım, oy kullanmak için sandık başına gitti. 

Toplantıda gündem maddeleri konuşulduktan sonra adaylar birer konuşma yaptı. Daha sonra oy verme işlemi gerçekleşti. Yeni başkan Şekip Mosturoğlu'nun başkanlığı camiaya hayırlı olması dileğiyle sonlandı.

Editör: Nigar Topcu