Fenerbahçe'nin Konyaspor ile deplasmanda golsüz berabere kalarak puan kaybetmesi ve sezonun hayal kırıklığına dönüşmesi, camiada değişim taleplerini artırdı. Üstelik Galatasaray ile aralarındaki puan farkının büyümesi, mevcut yönetim üzerinde baskıyı artırdı. Haziran ayında yapılacak olan seçimli genel kurul öncesinde, Ali Koç'un aday olmayacağını açıklamasına rağmen, kulislerde Koç'un kararından dönebileceği konuşuluyor.

Fenerbahçe - İstanbulspor maçından notlar! Fenerbahçe - İstanbulspor maçından notlar!

Bu belirsizlik ortamında, Fenerbahçe'nin efsane başkanlarından Aziz Yıldırım'ın yeniden adaylık düşüncesi, büyük bir heyecan yarattı. Yıldırım'ın, Ali Koç'un başkanlık sürecindeki memnuniyetsizliği ve performans düşüklüğünü gerekçe göstererek başkanlık yarışına girmeye karar verdiği iddia edilirken adaylığını, Galatasaray derbisinin ardından resmen açıklayacağı söyleniyor.

Bu gelişmeler, Fenerbahçe camiasında büyük bir hareketlilik yaratırken, taraftarlar ve spor dünyası, seçimli genel kurulda neler olacağını yakından takip ediyor. Başkanlık yarışının Fenerbahçe'nin önümüzdeki dönemdeki yönünü belirleyeceği ve kulüp için kritik bir dönüm noktası olacağı açık. Şimdi gözler, Aziz Yıldırım'ın resmi açıklamasında ve Ali Koç'un gerçekten aday olup olmayacağında. 
 

Editör: Nigar Topcu