Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, seçimler öncesinde Mersin'deki kulüp delegeleriyle buluştu ve gündem yaratan açıklamalarda bulundu.

Ali Koç, Mersin'de gerçekleşen toplantıda Fenerbahçe'nin geleceği ve futbolun temizliği hakkında konuştu.Üyelere konuşan  Koç, şunları söyledi:

"SİSTEMİ YENEMEDİK"

Mourinho'nun sahaya ineceği tarih belli oldu! Mourinho'nun sahaya ineceği tarih belli oldu!

"Şahsen çok daha hırslandım, çok daha inançlıyım. Son 2 senede prangalar atılınca ne kadar iyi kadrolar kurduğumuzu, ne kadar iyi hocalar getirdiğimizi gördünüz ama bir şekilde sistemi yenemedik."

"Fenerbahçe'nin başında olduğum sürece şampiyonluk gelmeyecek" eleştirilerine yanıt veren Koç, "Benim ve ekibimin futbolun temizlenmesi yönündeki misyonumuz, Fenerbahçe'nin prensipleri ve duruşuyla doğrudan bağlantılı. Bu değerlerden ödün vermemiz, camiamız için iyi mi kötü mü olur, bunu taraftarlarımız belirleyecek. Son yedi yılda üç kez son haftada şampiyonluğu kaybettik. 2006'daki şike skandalında ben yönetici değildim, bu durum kişiliğimle ilgili değil" dedi.

Koç, "Futbolun temizlenmesi için verdiğimiz mücadelede en önde biz varız. Bu mücadeleyi samimiyetle ve kararlılıkla sürdürüyoruz. Bu yolda ilerlemeye devam etmek için tekrar aday olacağım" ifadelerini kullandı.

İMZALARIN DEĞERİ SEMBOLİKTİ

Ali Koç Fenerbahçe'nin başkanı, gelecek sezona dair beklentilerini de paylaştı:

Gelecek sezon çok şey değişecek, değişmeye de başladı. Kongre çağrımızdan sonra Süper Lig'deki birçok kulüp imza toplamaya başladı. İmzaların sembolik bir değeri vardı, mevcut duruma baskı yapmak için. Tüm imzalar toplansa bile, mevzuat gereği süreci en fazla altı ay uzatabiliriz. Amacımız, yönetimin kendi iradesiyle seçime gitmesini sağlamaktı. Nitekim 18'inde görev süreleri sona erecek. Birçok kulüp üzerindeki baskı nedeniyle imzalarını geri çekmek zorunda kaldı. Ancak bu günler artık geride kalıyor.


"TARİHİN EN İYİ KADROSU DİYORUM"

"Niye umutluyum? Artık Fenerbahçe'nin çok iyi bir kadrosu var. Tarihin en iyi kadrosu diyorum. Fenerbahçe tarihinin en iyi sonucunu bu kadro almıştır."

"3-4 BİLEMEDİNİZ 5 İLAVE YAPMAMIZ GEREKİYOR"
"İnşallah bu kadronun üstüne 3-4 bilemediniz 5 ilave yapmamız gerekiyor. Mesela kanatlarda sıkıntımız vardı, ilave yapmamız gerekiyor. Nisan ayından beri Mario Branco ve ekibi bunu çalışıyor. Şu anda hiç bırakmayı düşünmediğimiz oyunculara ilgi alaka var, onları da değerlendirmek zorundayız. Kadroyu korursak üstüne 3-4 futbolcuyla çok daha kuvvetli bir takımımız olacak."

KARIŞINCA FAYDA DEĞİL ZARAR VERDİĞİ..."

"Belediye seçimlerinde de gördünüz, bazı şeyler değişiyor. Futbolun siyasete karıştığı zaman fayda değil zarar verdiğini insanlar görüyor. Defalarca gündeme getirdiğimiz konular sadece Fenerbahçe'nin değil kitlesel olarak Türkiye'de kabul görmeye başladı. O misyonumuzu bitireceğiz."

Son sözlerinde ise Koç, "Gelecek sezon çok şey olacak. Sistemi çökerteceğiz. Böcekleri ezeceğiz!" diyerek konuşmasını tamamladı.

Editör: Gülşah Yıldız