UEFA Avrupa Ligi son 16 turu rövanş karşılaşması öncesi Fenerbahçe Teknik Direktörü ve Oyunculardan Diego Rossi düzenlenen basın toplantısında konuştu. Basın toplantısında söze ilk Forvet oyuncusu Diego Rossi başladı.

Sevilla ile oynayacakları rövanş maçı için en iyi şekilde hazırlandıklarını söyleyen Diego Rossi, 'Yarınki maçta goller atmak önemli olacak. İlk maçta aldığımız sonuçtan dolayı ofansif oyuncuların rolü önemli olacak. Bu maça en iyi şekilde hazırlandık. Bir oyuncu her zaman takımına yardım etmek ister. Asist yapmaya çalışıyorum. Bu sayılar aynı zamanda takım uyumunun bir yansıması. Futbol oyuncuları her zaman eleştirilebilirler, siz buna hazır olmanız gerekiyor. Yüzde veremem ama her gün bir önceki günden daha iyi olabilmek için çalışmaları sürdürüyorum' dedi.

'SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ VAR'

Yarınki maçla ilgili görüşlerini aktaran ve İspanya temsilcisinin gücüne dikkat çeken Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, 'Yarın iyi bir takıma karşı ikinci mücadelemizi vereceğiz. Onlar bu turnuvayı 6 kere kazanmış bir takım. Biz şansımızın olduğuna inanıyoruz. Taraftarlarımızın inanması çok önemli olacak. Onların çok iyi bir takım olduğunu biliyoruz ama bizim hala söyleyecek sözümüz var' açıklamasında bulundu.

'İLK GOLÜ ATMAK İDEAL SENARYO'

Yarınki karşılaşmada ilk golü atmanın önemini vurgulayan Jesus, 'Biz hala şansımızın olduğuna inanıyoruz' diyerek şöyle devam etti:

'Bu turu çevirebilecek gücümüzün olduğunu biliyoruz. Turun başına göre işimizin daha zor olduğunu biliyoruz ama hala inancımız var. İnanmak ve çok istemek, bunları yapmamız gerekiyor. Riskin limitlerinde oynamamız gerekiyor. Bizim için ilk golü atmak ideal senaryo' dedi.

'TURU GEÇMEK İÇİN BİZE GOLLER GEREKİYOR'

İlk maç da düşündüğüm gibi geçti. Rakibimizden daha iyiydik. İkinci yarıda bu kadar iyi olmayı sürdüremedik. Rakibimiz ikinci yarıda bulduğu pozisyonlardan gol attı. Biz ilk yarıda 3-4 tane net pozisyona girdik ama gole çeviremedik. Umarım yarın böyle olmaz. Turu geçebilmek için bize goller gerekiyorlar ve bunun için çabalayacağız.'