Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) yaklaşık 2 bin Şireci Tekstil işçisinin düşük zam dayatmasına karşı başlattıkları iş bırakma eylemi geçen günlerde kazanımla neticeye kavuştu. Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin fabrikayı ziyaret ederek işçilere patronu övmüş, işçileri mücadeleyi bırakmaya ikna etmeye çalışmıştı. Başkan Şahin, "Şireci dediğiniz adam sizin çocuklarınız okula gitsin diye okul yapan bir adam. Dedim ki 'Başkanım uyuşturucu sorunu var', AMATEM'i yaptı" demişti.

ÇATIŞMA ORTAMI SONA ERDİ

Başkan Şahin, direnişe ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Anadolu Yayıncılar Derneği'nin düzenlediği Anadolu sohbetleri programına katılan Başkan Şahin basında çıkan grev haberlerine tepki gösterdi. Fatma Şahin "Ben hem işverenle hem işçi ile görüştüm, işverene kimseyi işten çıkarmayacaksın dedim işçilere de işlerinize geri dönün istediğiniz ücreti alacaksınız dedim. İki tarafla anlaşma sağladım. Ama bu bazı basın yayın organlarına yanlış yansıtıldı” şeklinde ifade etti.

Başkan Şahin, şehirde adeta bir çatışma ortamının çıktığını ve bunu konuşarak çözdüklerini savunarak "İşveren de işçilerde benim sözüme güvenir ne dediysem yapacağımı bilir. Bu sayede bu çatışma ortamı sona ermiştir” dedi.

Editör: Şevval Başçakır