İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, dün akşam partisinin kararını resmen açıkladı. Zorlu, "Yerel seçimlerde İYİ Parti 81 ilde kendi adaylarıyla girecek" dedi. Zorlu Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın karşısına da adaş çıkaracaklarını söyledi. 

Bakmayın siz Meral Akşener'e filan

İYİ Parti'nin kararını Sözcü TV Ana Haber'de değerlendiren Fatih Portakal, "CHP de İY Parti de ittifaksız seçimi kazanamayacaklarını biliyor. Matematik ortada. Bakmayın siz Meral Akşener'e filan. İki gün sonra o zaten dönüş yapacak. O şimdi pazarlık masasına eli güçlü oturmak için isimler sunuyor. CHP'yi oturtmak için isimler sunuyor." dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘yeni anayasa’ çıkışı: Kabul edeceğiz diyorlarsa, hay hay Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘yeni anayasa’ çıkışı: Kabul edeceğiz diyorlarsa, hay hay

2-3 gün sonra yanaşmaya başlayacak

"İYİ Parti, Koray Aydın'ı Ankara'dan, Ümit Özlale'yi İzmir'den, Buğra Kavuncu ya da Bilge Yılmaz'ı İstanbul'dan aday gösteririm diyor" diyen Fatih Portakal şöyle devam etti: "Siz rahat olun. Akşener 2-3 gün sonra yanaşmaya başlayacak. Çünkü yapması mümkün değil, matematik ortada. İki Parti ittifaka gitmezse büyükşehirleri almaları mümkün değil..."