Gazeteci Fatih Portakal daha önce muhalefeti eleştirerek Murat Kurum'un kazanacağını söylemişti. Portakal  "Matematik ortada" demişti. CHP içinde yaşanan güç mücadelesine dikkat çeken Portakal, "Cumhur İttifakı dimdik ayakta duruyor" ifadelerini kullanmıştı.

Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken konuşma: Partiler detaydır, esas olan milletin iyiliğidir Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken konuşma: Partiler detaydır, esas olan milletin iyiliğidir

Sözcü TV Ana Haber'de yine çok konuşulacak ifadeler kullanan Fatih Portakal, öz eleştiride bulundu. Portakal, uzun yıllardır muhalefette olduğunu ancak mutlu olmadığını söyledi.

"Hep kaybedenler kulübündeyiz"
Son 21 senedir hep kaybettiklerinin altını çizen Fatih Portakal, ''Uzun yıllar ben de muhalefet tarafındayım. Ve maalesef mutlu olamıyorum. Bu sorun kimden kaynaklanıyor diye soracak olursanız, bizden kaynaklanmıyor. Bizler seçmeniz sizin de benim de bir tane oyum var. Gidiyorum bir oy kullanıyorum. Ama uzun yıllardır aşağı yukarı 21 yıldır, 2019 yerel seçimleri çıkartacak olursak hep kaybedenler kulübündeyiz.'' ifadelerini kullandı.
 

Editör: Aliye Tulum