Depremzede aile 4 çocukla sokakta kaldı! Depremzede aile 4 çocukla sokakta kaldı!

Bu akşam Sözcü TV Ana Haber'de, Gazeteci Fatih Portakal, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın emekli emniyet müdürleri Hanefi Avcı ve Sabri Uzun hakkında verilen mahkeme kararını uygulayarak haklarını geri vermeye yönelik adımlarını değerlendirdi. Portakal, İçişleri Bakanı'nın bu kararı uygulamasını "Süleyman Soylu'nun izlerini siliyor" şeklinde yorumladı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu planını da anlattı.

Fatih Portakal, İçişleri eski bakanı Süleyman Soylu'nun kendini Türkiye'nin şerefi olarak gördüğünü söyledi. Portakal, Soylu'nun geçmişte "oooh" diyerek kendini ifade ettiğini ve birçok kişinin de onun gitmesine sevindiğini ifade etti. Şu anda İçişleri Bakanı olan Ali Yerlikaya'nın ise Soylu'nun izlerini silmek için bu operasyonu yaptığını belirtti.

Portakal, aynı siyasi partiden oldukları için Yerlikaya'nın talimat almadan böyle bir adım atmasının mümkün olmadığını ve bunun Erdoğan'ın talimatıyla yapıldığını tahmin ettiğini söyledi. 

Süleyman Soylu’nun izleri siliniyor

Gazeteci Fatih Portakal, emekli emniyet müdürleri Hanefi Avcı ve Sabri Uzun hakkındaki mahkeme kararının İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından uygulamasına ilişkin, “Süleyman Soylu geçmişin İçişleri Bakanı. Kendini Türkiye'nin şerefi zannederdi. Anlamsız olarak 'Oooh' demişti. Yeni gelen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Süleyman Soylu'nun izlerini siliyor.” yorumunda bulundu. 

Fatih Portakal: Soylu talimatını Yerlikaya'ya Erdoğan verdi

Gazeteci Fatih Portakal, “Geçmişin İçişleri Bakanı, oooh diyen kişinin ardından birçok evde izlendiğimiz veya bu haberlerden haberi olan birçok insan Süleyman Bey için ohh diyor ve iyi ki de gönderildi diyor. Ali Yerlikaya şu anda bu operasyonu yapıyor. Tabii ki aynı siyasi partiden geldikleri için biz aynı siyasi parti içerisindeyiz, yolumuza devam ediyoruz, bayrak yarışı diyecektir ama bunu Erdoğan'dan talimat almadan yapması mümkün değil. O talimatı bizzat Erdoğan'ın verdiğini tahmin ediyorum. Tahminden de öte talimatı verdi diyebilirim. Son yapılan hareket Süleyman Soylu izlerinin silinmesine yönelik olduğunu düşünüyorum. Erdoğan'ın talimatıyla yapılmaktadır.” dedi.