Reyting rekorları kıran FOX Ana Haber'i sunarken bir anda emeklilik kararı alıp İzmir'e yerleşen Fatih Portakal 2.5 yıllık aranın ardından Sözcü TV ile ekrana geri döndü. Psikolog Gökhan Çınar'ın Youtube kanalına konuk olan Fatih Portakal, Fox Ana Haber'i neden bıraktığını, ne zamandan beri polis korumasıyla dolaştığını, neden silah aldığını, tehdit alıp almadığını ilk kez anlattı.

GÖKHAN ÇINAR'A ANLATTI

Fatih Portakal yıllar sonra FOX TV’den neden ayrıldığını açıkladı. Yakın zamanda Sözcü TV ile ekrana dönen Fatih Portakal, “Yılgınlıklar oldu, düşünsene koskoca ülkenin cumhurbaşkanı gidiyor meydanda 'Patlatırlar enseni' diyor.” dedi.

FOX TV sonrası İzmir’e yerleşen Fatih Portakal, İzmir’e yerleşmesine ilişkin, “Benim için her şey sağlık, giderken de öyleydi. Gitmek çok iyi geldi, 2.5 senedir doğaylayım mutluyum, son derece doğru bir karar verdim.” ifadesini kullandı.

İSTİFAYA ZORLANDI MI?

İstifaya zorlandı iddialarını da yalanladı. Gazeteci Portakal, şöyle devam etti: “Daha önce de bırakmıştım. Düşünsene haber sunuyorsun 1 saat sonra birisi seni arıyor, 'Cumhurbaşkanı senin hakkında konuştu bilgin olsun' veya yayın yapıyorsun öğrenmişsin RTÜK'ten dosyan gidecekmiş..."

"Yılgınlıklar oldu, düşünsene koskoca ülkenin cumhurbaşkanı gidiyor meydanda 'Patlatırlar enseni' diyor. Bunlar kolay şeyler mi? Cumhurbaşkanı kim ben kimim? Bunlar insanın içinde tortu bırakıyor.” dedi.

Fatih Portakal, uzun yıllar korumayla dolaştığını da açıklayarak, “Valilik korumasıyla geziyorum bunların hepsi üst üste geliyor. Para bu tarafta dursun ben gideceğim diyorsun. Ben babamın ölümünü gördüm o şekilde ölmek istemiyorum, stresten uzak huzurlu olmak istiyorum.” dedi.

Sosyal yaşantısına ilişkin konuşan ünlü sunucu, “Sıkıcı, işten eve evden işe. Telefonla konuşurken bile korkuyorsun. Ulan başıma bir şey gelir mi diye düşünüyorsun, benim gibi adam devletten tabanca aldı" dedi.

FATİH PORTAKAL SİLAH ALDIĞINI DUYURDU

Silahı sürekli yanında taşımadığını anlatan Fatih Portakal, "Ortamın gerildiği zamanlarda çantama alırım, belime takarım hiç kullanmadım ama buna gerek var mı?" diye sordu. 

"Ben sosyal demokrat bir adamım" diyen Fatih Portakal, "Çok politize olduğumuz için yönetim zihniyetine karşıyım. Çünkü ben artık ideolojilerin tükendiğini düşünüyorum. Vicdanlı haber yapıyorum.” ifadelerini kullandı.